Ailece oynanacak oyunlar

Ailenizle zaman geçirmek için ne yapıyorsunuz? Mesela onlarla pikniğe çıkabilir veya sinemaya gidebilirsiniz. Adalar gezisi de Hafta sonunu değerlendirmek için iyi bir alternatif olabilir. Ama bunları Zaten senelerdir yapıyorsunuz. Farklı bir şeyler denemek istemez misiniz? Mesela bu hafta aileniz ile birlikte paintball oynayabilirsiniz. Hatta çıtayı biraz daha yükseltip, diğer akrabalarınızı veya aile dostlarınızı size rakip olmaları için müsabakaya davet edebilirsiniz.

Son derece eğlenceli ve aksiyon dolu bir oyun olan bu oyun, tüm ailenizin güvenle katılabileceği, iyi bir zaman geçirme yöntemidir. Bu oyunu oynarken zamanın nasıl geçtiğini gerçekten bilemeyebilirsiniz. İstanbul’da ailenizle birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz az sayıda alternatif tam bir tanesi olan bu spor, eğlenirken spor da yapabileceğiniz nadir seçeneklerdendir. Bu nedenle İstanbul’da ailecek oynanacak oyunlar dendiğinde akla ilk gelen alternatiflerden bir tanesi, bugünlerde paintball olmaktadır.

Şehirde ne yapılır?

Büyükşehirlerde elbette zaman geçirmek için yapabileceğiniz birçok şey vardır ancak bu aktivitelerin büyük bir çoğunluğu Ailenizle birlikte gerçekleştirebileceğiniz aktivitelerden değildir. Şehrin güvenliği lokasyonlarında hep birlikte dolaşabilir alışveriş merkezi ve mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Fakat bu pek de verimli bir zaman geçirme yöntemi olmayacaktır.

Amerika, Avrupa, japonya ve Avustralya gibi modern ülkelerde, sosyal ve kültürel aktivitelerin ailecek gerçekleştirilmesi büyük öneme sahiptir. Bu ülkelerde yerleşmiş şehir yaşantısının insan hayatında yarattığı erozyonu gidermek için tedbirler hassas biçimde alınır ve stresle mücadeleye büyük önem verilir. Elbette aile içi bağların da korunması bakımından, ailenizle birlikte zaman geçirmeniz çok önemlidir. İşte paintball size bu imkanı sunan az sayıda enstrümandan bir tanesidir.

Grubunuzu Toplayın…

İster çekirdek aileniz ile başbaşa, isterseniz yakın akrabalarınız veya dostlarınızla takımlar oluşturarak bu keyifli aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız unutmadan bir noktaya değinmek gerekir. Bu etkinlik bireysel veya küçük paintball grupları ile oynanması mümkün olmayan bir oyundur. Daha doğrusu küçük gruplar ile gerçekleşen müsabakalar çok kısa zaman içerisinde sona ereceğinden yeterli keyfi almanızı sağlayamayabilir. Bu nedenle paintball oynamak üzere ailenizle harekete geçtiğinizde, mümkün olduğunca fazla dostunuzu davet ediniz. Bu sayede hem kaynaşmış hem de eğlenirken spor yapmış olursunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir