Alibeyköy paintball etkinliği dışında şehir yaşantısı içerisinde birçok sosyal ve kültürel aktiviteye katılabilirsiniz. Ancak katıldığınız aktivite ne olursa olsun paintball gibi size hem sosyal imkanlar sağlayıp hem de spor yapmanızı sağlaması oldukça güçtür. Fiziksel aktivite olarak tercih edeceğiniz pek çok şey profesyonel spor dallarının birer parçası olacağından belli disiplinler içerisinde sürdürülmesi gereken faaliyetler olacaktır. Örneğin; futbol oynamak istiyorsanız, belli seviyede antrenman yapmalı sürekli maçları katılmalı ve her zaman müsabakaya hazır olmalısınız. Kaldı ki futbol da, bireysel bir spor değildir ve gerçekleştirilebilmesi için takımlara ihtiyaç olacaktır. Tabii bu noktada, bu gibi oyunların kadın erkek karışık biçimde oynanamayacağını da belirtmek gerekir. Futbol, basketbol ve benzeri takım oyunları, kadınların ve erkeklerin ayrı ayrı takımlarda oynadıkları oyunlardır. Eğer siz tüm arkadaşlarınızın katılacağı karma grupla oynanan oyunlarda yer almak istiyorsanız daha farklı oyunlar oynamanız doğru olacaktır. Peki bu oyunlar nelerdir?

Paintball Alibeyköy sahalarımızda rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

ALİBEYKÖY PAİNTBALL

Eğlenceli takım oyunları

Günümüzde bilgisayar oyunları herkes tarafından keyifle oynanan ve saatler boyu ekran karşısında alınmasına neden olan eğlence araçlarıdır. Uzmanlar tarafından oldukça sakıncalı bulunan, hareketsizlik durumuna sebep olan bu faaliyet aslında gerçek hayata yansıtılabilir. Bir savaş oyununda, klavye başında olmak yerine sahada olmayı istemez misiniz?

İşte paintball size bu noktada benzersiz bir fırsat sunar. Oyuncuların sahada gerçek şartlarda yarıştıkları aksiyon dolu bir ekstrem spor olan paintball, oyunculara hiçbir zarar vermeyen boya tabancaları ile oynanır. Zaten aksi de düşünülemez. Bilgisayar oyunları kadar zararsız olmakla birlikte, fiziksel aktivite ve sosyal etkileşim bakımından üst düzeyde verimliliğe sahip bu oyun, aynı zamanda ciddi anlamda keyifli bir deneyim sunmaktadır.

Hentbol oyuncularının herhangi bir eğitime veya deneyime ihtiyacı yoktur. Pek çok ekstrem sporda olduğu gibi bu spor da amatör bir spordur ve dileyen herkesin bu sporu icra etmesi mümkündür. Antrenman ihtiyacınız olmadan spor yapmak, adrenalin dolu bu oyun içerisinde doyasıya eğlenmek için tek yapmanız gereken takımlarınızı kurmak. Alibeyköy paintball tutkunlarının bu oyununun oynanacağı alanlara kolayca ulaşabileceği bir merkezdir. Tabii bu oyunu oynamaya başlamadan önce Oyunu kısaca tanımak gerekir.

Alibeyköy Paintball Tam Olarak Nedir?

Paintball; İngilizce paint; yani boya ve ball; yani top kelimelerinin birleşmesinden oluşur. Boya topu olarak Türkçe dönüştürülebilen bu isim aslında oyunu genel olarak tanımlar. Oyunda; oyuncuların elinde içerisinde küçük boya topları olan tabancalar bulunur. Basınçlı hava tüpleri ile boya toplarını fırlatan tabancalar içerisinde yer alan boya tüplerinin renkleri takımlara göre farklı şekilde belirlenir. Oyuncular bu tabancalarla rakip oyuncuları tespit edip onları vururlar. Boya topu rakip oyuncuya çarptığında top atlar ve içerisindeki boya oyuncuya bulaşır. Bu noktada patlamadan kastımız boya topunun kırılmasıdır ve bu sürecin en küçük bir tehlikesi dahi yoktur.

Oyunun prensiplerine göre, hangi takımın oyuncularının tamamı ilk önce boyanırsa o takım oyunu kaybeder. Yani vurulmaktan kaçınan, karşı takımı vurmak için yoğun çaba sarf edilen bir oyundur. Oyun parkurları, farklı standartlarda oluşturulabilir. Genellikle Outdoor oyunlar biçiminde sunulan paintball, kimi zaman kapalı alanlarda da oynanması mümkün olan bir oyundur. Alibeyköy Paintball oyunları kapsamında her iki standartta da oyunlar söz konusu olabilir.

Oldukça geniş alanlarda icra edilebildiği gibi dar alanlara kurulacak oyun senaryolarına bağlı olarak da paintball oynanabilir. Parkurda kaçmak ve saklanmak için özel donanımlar ve elbette süreci biraz daha zorlaştırmak adına pek çok engel bulunur. Alibeyköy paintball oyuncuları bu engelleri aşarak rakip takımı saf dışı bırakmak için çalışırlar.