Bağcılar PaintballBağcılar Paintball sahasında oynamak isteyenler için ideal semtlerden biridir. İstanbul’da Güneşli, Mahmutbey, Barbaros, Kirazlı ve Demirkapı civarında paintball oynamak isteyenler Nokta’ya rahatlıkla ulaşabilirler.

Bağcılar Paintball yerleri ile ilgilenenler kendilerine en yakın sahalara nasıl ulaşacaklarını iletişim kısmından öğrenebilirler. Ancak yerimize gelmeden önce bu yazımızda iredeleyeceğimiz motivasyon aktivitelerini bilmeniz neden bu sporu seçmeniz gerektiğini kanıtlar nitelikte olacaktır.

Paintball Beylikdüzü sahalarımızda rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

BAĞCILAR PAİNTBALL

Motivasyon Aktiviteleri

Paintball Bağcılar ile ilgilenen müşterilerimiz için hazırladığımız bu detaylı makalede sizlere motivasyonu arttırıcı bazı aktivitelerden bahsetmek istiyoruz.

Günlük hayatın temposuna ayak uydurmaya çalışırken küçük büyük demeden hepimiz yoruluyoruz ve bir zaman sonra bu tempoyu kaldıramıyoruz. Bu olumsuzluklar da beraberinde kariyerde, okulda, aile ve arkadaş ilişkilerinde yani hayatımızın her kısmında sıkıntıyı doğuruyor. Zaman zaman kendimize vakit ayırabileceğimiz, eğlenebileceğimiz,  tüm yorgunluğumuzu atıp yeniden doğmuş gibi hissetmemizi sağlayacak şeyler yapmalıyız.

Artık şirketlerde, çalışanların hem iş yeri dışında vakit geçirebilmeleri hem de stres atıp motive olabilmeleri için motivasyon aktiviteleri yapılmaktadır. Artık bir şirkette veya herhangi bir kurumda çalışırken bireysel başarı kadar çalışma arkadaşlarıyla olan uyum yani takım çalışması ve ruhu da çok önemli. Ama bu konuda pek çok sıkıntı olmaktadır. Çalışanlar iş birliği, uyum,  verimli grup çalışması konusunda problemler yaşamaktadır. Bu yüzden yetkili kişiler bu organizasyonları düzenlerken çalışanları birbirine yakınlaştıracak, iş birliği ve uyum içinde vakit geçirmelerini sağlayacak aktiviteler seçmeye gayret etmektedirler.

Son zamanlarda popülerliği çok fazla artan ve tamamen bir takım ve strateji oyunu olan paintball motivasyon için gözde bir aktivitedir. Bunun dışında bazı kuruluşların kendilerine uygun spor aktivite günleri yaptığını görüyoruz. Her ayın belli günlerinde çalışanlar gerekli hazırlıkları yapıp o gün için hazırlanıyorlar. Hep beraber yapılabilecek herkese uygun bir spor aktivitesi yapıyorlar. Hem çalışanlar olarak vakit geçiriyor hem de stres atıyorlar.

Daha önceden çalışanlar tarafından ortak karar verilen farklı yerlere küçük seyahatler de motivasyon için tercih edilen yöntemlerden birisidir. Çalışanlar her gün işe gidip geldiği için ve geriye kalan zamanda da dinlenip evde oturmayı tercih ettiğinden iş ev arası dışında pek bir şey yapamıyorlar. Haliyle her gün iş ev derken aynı yerlerden sıkılıp bunalıyorlar. Artık farklı bir yer ve farklı bir gün geçirmek istiyorlar. Kurumlar da bu bıkkınlığın işe yansımaması çalışanların motive olmaları için ufak seyahatler düzenliyor ve kendilerine bir rota çiziyorlar. Tüm çalışanların katıldığı bu aktivitede çalışanlar sıradan günlerin dışında birkaç gün geçirmiş oluyor.

Bağcılar Paintball

Bu derece ilgi gören paintballdan bahsedelim. Paintball bir takım oyunudur. Oyun oynamak isteyen oyuncular kendi aralarında iki takım oluştururlar. Her iki takıma bir lider seçilir. Oyun hakem tarafından yönetilir. Hakem ile daha çok takım liderleri muhatap olur. Oyunun belli başlı güvenlik ve oyun kuralları vardır. Her oyuncu ekipmanlarını eksiksiz bulundurmalıdır.

Oyunculara verilen kasklar kesinlikle çıkarılmamalıdır. Gelen boya mermilerinin yakın mesafeden yüze isabet etmesi durumunda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Fakat oyuncular kurallara uyduğu sürece oyunda güvenliği tehdit edecek hiçbir durum yoktur. Oyuncuların yaptığı herhangi bir kural ihlalinde hakem düdüğünü çalar ve oyunu durdurur. Oyuncuları uyarır ve oyunu tekrar başlatır.

Paintballun püf noktası takım ruhu ve belirlenen taktiklerdir. Oyunda galibiyet için oyun esnasında hızlı karar verip uygulanmalı. Ama her şeyden önemlisi takım arkadaşlarının birbiri ile uyumu ve iş birliğidir. Mantıklı bir işbirliği ve strateji uygularsanız kazanma ihtimaliniz yüksek olur. Oyunun içeriğinden bahsedecek olursak; her iki takımında kendi kalesinde takımlarını temsil eden bayrakları bulunur.

Oyun başladığında karşı takıma hücum başlar. Takımın amacı kendi bayrağını korurken rakip takımın oyuncularını vurarak bayraklarını kapmaktır. İçi boya ile dolu olan mermi rakip oyuncuya isabet ettiğinde yanmış olur ve vuruldum diye bağırır. Daha sonra oyunun başladığı noktaya giderek oradan tekrar oyuna girer. Takım oyuncuları arasında kimlerin hücum edeceği kimlerin bayrağı koruyacağı iyi belirlenmeli ve iş bölümü mantıklı yapılmalıdır. Hedef noktaya rakip takımın bayrağını önce getiren oyunu kazanmış olur.

Bağcılar Paintball ile sahamıza bu bilgiler ışığında gelip oynamak isteyenler firmamız çalışanlarına 0535 778 8597 no’lu telefondan ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirler.