Boş zamanları değerlendirme

Sıradan şeyleri yapmaktan sıkılıp heyecanlar arayanlar burada mı?  Günlük hayatlarımızın temposu ve sıradanlığı hepimizi sıkıyor ve yoruyor. Doğal olarak boş vakitlerimizi farklı geçirmek istiyoruz. Neyse ki hem eğlenceli hem bol heyecanlı bir sürü seçeneğimiz var.

Eğer heyecan macera tutkunuyum diyorsanız ekstrem sporlara yönelebilirsiniz. Fakat ekstrem bir spor yapmak için sadece adrenalini sevmek yeterli değil.  Ekstrem spor yapmak için fazlasıyla cesaretli olmalı ve risklere açık olmalısınız. Dağ bisikleti, sand surfing, skydiving, rafting, serbest dalış, yamaç paraşütü ekstrem sporlar için verilebilecek örneklerden sadece birkaçı.

Fakat ekstrem spor yapmak öyle sanıldığı gibi kolay bir şey değildir. İstenildiği zaman bu hafta sonu da bu spor yapayım deyip yapmanız mümkün değildir. Çünkü ekstrem sporların birçoğu tecrübe, eğitim, bilgi ve pratik ister. Üstelik neredeyse hepsi tehlikelidir. Bu yüzden iyi bir eğitimden geçmek, kendini geliştirmek ve donanımlı olmak çok önemlidir. Gördüğünüz gibi bu sporları yapabilmek için uzun süre uğraş ve emek vermek gerekir ama maalesef birçoğumuzun buna vakti yok. Heyecanlı bir şeyler arayıp da uğraşsız olmasını istiyorsanız sizin için en uygun önerimiz paintball olacaktır.

Yukarıda saydığımız sporları yapmak için eğitimden geçmeniz uzun süre uğraş vermeniz gerekirken, paintball oynamak için grubunuzu oluşturup paintball sahasına gelmeniz yeterli olacaktır. Oyun hakkında hiçbir şey bilmiyor bile olsanız, oyun alanına geldiğinizde oyuna girmeden önce hakem yaklaşık 15 dakika size oyunu ve kurallarını anlatır. Bu oyunu oynamak için bir yeteneğe ya da tecrübeye sahip olmanıza gerek yoktur.

Ekstrem sporlarının her bir dalının farklı ve donanımlı ekipmanları vardır. Sporcular bu ekipmanlara sahip olmalılardır ve sporun kalitesini arttırmak açısından ekipmanlarını da kaliteli seçmelidirler. Yani bu sporlardan herhangi birine başlamak için epey bir masraf yapmanız gerekebilir. Paintballda ise başlıca birkaç ekipman gereklidir. Bunları toplar, silahlar, maske ve kamuflaj tulum olarak sınırlandırabiliriz. Fakat bunların hiçbirine sahip olmanıza gerek yoktur. İstediğiniz gün ve saate randevunuzu alıp gelmeniz yeterlidir.

Tüm ekipmanlar kurumumuz tarafından verilmektedir. Paintballun 2 takımın birbirleriyle savaşıyor izlenimi oyunu heyecanlı yapan noktadır. Paintballda kullanılan silahlar gerçek gibidir. Bu da heyecanı ikiye katlıyor. Rakip takımdan önce hedefe ulaşma ve bunun için takımca savaşma durumu oyuncuların oyun esnasında kendilerinden geçmelerini sağlıyor. Paintball sporunda takımlarınızın toplamı en az 8 olmalıdır. Oyunun kalabalık oynanması bu oyunu heyecanlı ve keyifli yapan unsurlardan biridir. Oyunun oynatılmasında kullanılan birkaç senaryo vardır. Burada genelde tek bayrak senaryosu oynatılır. Bunun nedeni ise tek bayrak senaryosunda vurulan oyuncunun oyundan çıkmaması sadece sahanın başından oyuna devam etmesidir. Oyunun ilk dakikalarında vurulan bir oyuncunun oyundan çıkması o oyuncu için eğlencenin ve heyecanın daha ilk dakikadan bitmesi demektir. Tek bayrak senaryosuyla bu durum ortadan kaldırılmış olur.

Ekstrem sporlar size heyecanı en yükseklerde yaşatabilir. Ama hepimiz biliyoruz ki bu sporlar tehlikeyi de beraberinde getirmektedir. Paintball hem eğlenip hem keyif alıp hem de adrenalini tadabileceğiniz herhangi bir tehlikesi olmayan bir oyundur. Silahlarla oynanıyor olması sizi korkutmasın. Silahlar her ne kadar gerçek gibi gözükse de bu silahların mermileri küçük boya toplarıdır. Bu toplar size zarar vermez. Sadece çok yakından atıldığında biraz can yakabilir. Tabi ki bu topların yakın mesafeden yüze gelmesi tehlikeli bir durumdur. Bu yüzden oyundan önce her oyuncuya kafasını ve yüzünü koruyacak bir maske verilir ve her oyuncunun bu maskeyi takması zorunludur. Böylece ortadaki tek tehlikeli durum da ortadan kalkmış olur.

Eğlenmek, oyun oynamak, adrenalini yükseltmek isteyen herkesin kurumumuzdan randevu almaları yeterlidir. Avcılar Paintball alanları ile de hizmet veren firmamız ile boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmek artık sizin elinizde.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir