boya topu paintball toptan mermi satışı

Boya topu, diğer bir deyişle paintball mermisi hakkında detaylı bir bilgi sunacağız. Ayrıca firmamızın yaptığı paintball mermisi toptan satışı hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Boya Topu

Aslında Paintball ve boya topu kelimelerini yan yana getirmek doğru değil. İngilizcedeki paintball kelimesi zaten paint yani boya ve ball yani top anlamına gelen iki kelimenin birleşmesinden meydana geliyor. Peki boya topu nedir?

Boya topu paintball sporunda kullanılan ve paintball mermisi olarak bilinen, dışı jelatin kapla kaplı içi gıda boyasından oluşan 68 kalibrelik bir toptur.

Boya topları paintball silahından belirli bir basınç hızıyla çıkar. Çıkan bu mermiler hedef noktaya ulaştığında az bir sertlikle çarpınca boya topunun üzerindeki jelatin kırılır. Kırılan jelatin içindeki sıvı halindeki gıda boyası akar ve işaretleyici amacına ulaşır. Bu boya topları su bazlıdır. Yani kıyafetlerden veya ayakkabılardan çıkmaktadır. 

Boya topları üzerindeki jelatin kap ise hayvan bağırsağından yapılmaktadır. Dolayısıyla bu mermiler parçalandıktan sonra herhangi bir yağmur sonrasında veya belirli bir süre sonra toprakla karışmakta ve kendi kendine yok olmaktadır. Dolayısıyla paintball mermilerinin doğaya hiçbir şekilde zararı yoktur. Çünkü kendi kendine içindeki boyasıyla ve dışındaki jelatin benzeri kapla tamamen yok olmaktadır. 

Boya toplarının renkleri farklı da olabilir aynı da olabilir. Renkleri her ne olursa olsun tüm boya toplarının kimyasal özellikleri aynıdır ve hiçbir fark yoktur.

Bunların dışında boya toplarının içindeki boya da gıda boyasıdır. Tadılması her ne kadar uygun olmasa da vücudunuza temas ederse ve hatta ağzınıza kaçsa dahi zararlı değildir. Aksi halde olduğu düşünülseydi bu oyun hiçbir şekilde oynanamazdı ve biz bu yazıyı sizlere hazırlamamış olurduk.

Paintball mermisi toptan satış

Firma olarak yıllardır verdiğimiz paintball oyun hizmetinin yanında toptan paintball boya topu, diğer bir deyişle toptan paintball mermisi de satmaktayız. Boya toplarımızın kalitesi yüksektir. Kir ya da iz bırakmayan mermiler su ile çıkmakta ve diğer ekipmanlara yani; paintball silahı, maske, kamuflaj, yelek ve eldivenlere zarar vermemektedir.

Genelde 500’lük paketlerde ve toplamda 2000’lik box yani kutu halinde zarar görmeyecek şekilde muhafaza ettiğimiz paintball boya toplarımız 68 kalibredir. Standart işaretleyicilere uygun olarak geliştirilen paintball mermileri pürüzsüz bir şekilde yuvarlaktır ve herhangi bir yamukluk söz konusu değildir. Dolayısıyla atılan hedefe düz bir şekilde gitmektedir.

Daha detaylı bilgi almak isteyenler Paintball Büyükçekmece sahamızı ziyaret edebilir veya bizimle telefonla iletişime geçerek ayrıntılı toptan fiyat bilgisini alabilirler.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir