ekstrem sporlar içinde paintball

Spor kimilerimiz için zorunlu bir gündelik aktivite iken pek çoğumuz için adrenalin ve eğlence anlamına gelir. Salon sporlarının yanı sıra, outdoor ve Ekstrem sporlar ilgimizi çeker ve bu alanlarda aktif olmak isteriz. Ancak maalesef şehir ortamında yapılabilecek fazla ekstrem spor olduğunu söylemek doğru olmaz.

Genellikle belli başlı spor dallarında aktif olabilirken, bize gösterilen sınırlar içerisinde bir süre sonra pek de keyifli olmayan çalışmalar yaparız. Pekiyi neden hem eğlenip hem ter atmayasınız ki? Örneğin batı ülkelerinin modern şehirlerinde en çok tercih edilen Ekstrem sporlar içerisinde yer alan paintball aktivitesi düşünmez misiniz?

Askeri standartlarda spor yapın

Paintball gibi bir aktivite, en az askerlerin sarf ettiği enerjiyi sarf etmenizi ve bu koşullarda aksiyon içerisinde olmanızı sağlar. Oyunu oynayacağınız parkurun niteliklerine bağlı olarak çok geniş alanlarda hareket etmeniz gerekebilir ve bir triatlon sporcusu gibi her türlü sportif aksiyonu gerçekleştirirsiniz.

Bu oyunda prensip, karşı takımda boyanmamış oyuncu bırakmamaktır. Bu şartlar altında, hızlı hareket etmeli, iyi saklanmalı ve olabildiğince çevik olmalısınız. Tabii attığını vurmak da paintball oyuncularının temel vasıfları arasında yer alıyor elbette. Oyuna genel bir bakış yapıldığında, bir takım oyunu olmanın yanı sıra gerçek askeri standartlarda bir aksiyon oyunu olduğunu da kolayca söyleyebiliriz. Bu nedenle oyuna Ekstrem sporlar arasında yer verilmektedir. Siz neyi bekliyorsunuz?

Şehirlerde hapsolmayın

Modern hayatın gerçekleri arasında en ezici ve rahatsız edici durum kuşkusuz şehirlerin gri duvarları içerisine hapsolmaktır. Ama buna mecbur değilsiniz. İstanbul veya bir başka büyükşehir için Ekstrem sporlar yapabileceğiniz bir çok alanın mevcut olduğunu söylemek gerekir. Mental ve fiziksel sağlığınıza kavuşmak ve korumak için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz.

Uzmanların tavsiyesine uyarak, yeterince enerji sarf edebileceğiniz, dostlarınızla bir arada olup sosyalleşebileceğiniz ve en önemlisi eğlenebileceğiniz aktivitelere katılmak için harekete geçin. Paintball bu noktada tercih edebileceğiniz en doğru aktiviteler arasında yer alıyor ve beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan eğlenceli alternatiflerin başında geliyor. Şimdi ekibinizi toplayın ve düşmanı boyamaya hazırlanın…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir