Paintball birçokları tarafından oldukça beğenilen ve tercih edilen bir grup oyunudur. Amerika da icat edilen bu oyun ilk olarak ormanda ki kesilecek ağaçların uzaktan işaretlenmesi amacıyla kullanılan boya tabancaları ile oynanmaya başlamıştır. Daha sonra geliştirilerek federasyon dahi oluşturan bu oyun bu sebeple en güzel kendi doğasına uygun olan doğal ortamlarda beğenilmektedir. Peki, en güzel paintball sahası nasıl anlaşılır?

Saha Nasıl Olmalı?

Paintball sahaları mümkün mertebe geniş alanlara kurulmalıdır. Dar ve sıkışık alanlarda oyunun stratejilerinin gerçekleştirilmesi ya da oyuncuların tam olarak rekabet göstermesi mümkün olmaz. Bu sebeple genelde geniş ve ormanlık alanlar tercih edilmelidir. Aynı zamanda içeri yerleştirilen engeller oyun kurallarına ve oyun stratejisine uygun olmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen yaralanmalar oluşabilmektedir. Daha içerisinde ki engeller birbirleri arasında ki geçişleri mümkün kılacak bir şekilde yerleştirilmelidir. Oyuncular vurulmadan bir engelden diğerine koşarken zorlanırsa veya geçiş yapamazsa oyundan zevk almayacaktır.

Saha Zemini Nasıl Olmalıdır?

Paintball yoğun bir şekilde hareket edilen ve bol bol koşulan bir aktivitedir. Bu oyunun oynanacağı zeminin çok fazla engebeli olması, koşmaya müsait olmaması ya da koşarken takılmalara yaralanmalara sebebiyet verecek bir yüzeye sahip olması beklenemez. Saha koşmaya hareket etmeye uygun bir zemine sahip olmalıdır ve aynı zamanda koşarken düşmelerin vesaire olmaması için çok kaygan bir zeminden de kaçınmak gerekir. Paintball Oynanacak Alanın Ölçüleri Var mıdır? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir