esenyurt paintballEsenyurt paintball alanlarımız ile sizlere hizmet vermeye devam eden firmamız gün geçtikçe bu alanda ilerlemekte ve deneyimlerini arttırmaktadır. Cumhuriyet mahallesi, Saadetdere mahallesi, Mehterçeşme, Yenikent, Yeşilkent, Atatürk ve İnönü mahallelerinden veya bu semtlere yakın bir yerlerden paintball oynamak istiyorsanız bize ulaşıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Esenyurt Paintball sahalarımıza gelmeden önce sizlere paintball ile ilgili genel bilgi vermemiz oyuna ısınmanız açısından önemli olacaktır. Bu yüzden aşağıdaki yazımız sizler için bilgilendirici niteliktedir ve oyuna gelmeden önce okumanızı tavsiye ederiz.

Paintball Beylikdüzü sahalarımızda rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

ESENYURT PAİNTBALL

Paintball Sporu

Hemen hemen hepimizin hakkında bir şeyler bildiği paintball, günden güne popülaritesini arttırıyor. Her yaş gurubundaki bireyler hem eğlenip hem spor yapmak için paintball sporunu tercih ediyor. Dünyada bu derece ilgi odağı olan paintball’un nasıl ortaya çıktığına bakacak olursak;  ormancıların kesilecek ağaçlara belli işaretler koyarken bunu kendi aralarında eğlence haline getirmesiyle başlamıştır. Bir sahada belli kural ve yöntemlerle oyun haline getirilmesiyle paintball, dünyada ekstrem sporları arasında 3.sıraya yerleşmeyi başarmıştır.

Paintball bir takım oyunudur ve tabi ki en önemli noktası takım ruhudur. Hatta farklı ülkelerde takım ruhunu bireylere aşılamanın bir yolu olarak kullanıldığı bilinmektedir. Açık havada oynanan paintball’ da mücadele 2 takım arasında gerçekleşmektedir. Takımların her biri en az 4 Kişi olmalıdır. Üst sınırı ise çok yüksektir. Eğlenceli ve farklı bir gün geçirmek için yapmanız gereken günü ve saati belirleyip rezervasyon yaptırmak. Sabah 10.00 dan itibaren gece 00.00 a kadar istediğiniz her saatte oyun oynayabilirsiniz. Oynanan oyunların belirli bir süresi yoktur. Paintball Esenyurt sahamızda mermileriniz bitene kadar oyun devam etmektedir.

Paintball sporunun nasıl oynandığından bahsedecek olursak, öncelikle belli başlı ekipmanları vardır. Bunları silahlar, maskeler, hava sistemler, kamuflaj ve kıyafetler, birkaç tane de yan ürünler olarak sınırlandırabiliriz. Bu ekipmanların hepsi kurumumuz tarafından oyunculara verilmektedir. Gelen oyuncularımızın sadece alacakları top sayısına kişi başı ücret vermeleri yeterlidir. Giriş ücreti alınmamaktadır ve tüm ekipmanlar kurumumuz tarafından temin edilmektedir.

Paintball oynarken kuralların ihmal edilmemesi çok önemlidir. En çok karşılaşılan sorunlardan biri olan maskelerin oyun esnasında çıkarılması oyuncuların güvenliği açısından önemli sorunlara yol açabilir. Maskesi takılı olmayan oyuncunun karşı taraftan atılan mermi yüzüne gelebilir, bazı ciddi hasarlara sebep olabilir. Oyuncuların maskeyi çıkarmaması durumunda oyunda güvenliği tehdit edecek bir unsur bulunmamaktadır.

Esenyurt Paintball sahalarımız için değineceğimiz bir konuda takım olmadır. Paintball’ da kazanan taraf olmak için takım ruhuna sahip olmalı, takım arkadaşları ile uyumlu olmalı ve hızlı bir şekilde düşünüp karar verebilmesiniz. Takım olarak iyi bir taktik belirlemek takımınızı adım adım başarıya ulaştıracaktır. Her şeyden önemlisi ise tüm bunları kurallara uygun şekilde yapmaktır. Birinci ve en önemli kuralımızın maske kullanmak olduğundan bahsetmiştik. Paintball’ un diğer bir kuralı ise ‘5 metre kuralı’ dır. Mermilerin yakın mesafeden atılması sonucunda oyuncuların canının yanmaması için konulmuş bir kuraldır. Oyuncular birbirlerine en az 5 metre uzaklıktan ateş etmek zorundadır. Oyun esnasında geçerli diğer bir kural ise ‘işaretleyici emniyet kuralıdır. Oyun baş hakemin sinyali ile başlar ve yine ayni sinyal ile biter. Bunun dışında işaretleyici emniyet kapalı tutulur. Esenyurt Paintball sahalarımıza gelmeden önce bunları aklınızda bulundurunuzç

Paintball belli senaryolara göre oynanmaktır. Bunlar ‘çift bayrak’ , ‘tek bayrak’ , ‘bayrağı kap’ ,  ‘son adam’ olmak üzere 4’e ayrılır. Türkiye’de ve dünyada yaygın olarak çift bayrak senaryosu uygulanır. Çift bayrak senaryosunda takımlar sahanın iki ayrı uç noktalarında oyuna başlarlar ve iki uçta da takımları temsil eden bayraklar bulunur. Takımların amacı karşı tarafta bulunan rakip bayrağını diğer takımdan önce alıp belirlenen noktaya getirmektir. Oyun esnasında kural ihlali yapılırsa oyuncu diskalifiye olmaktadır. Hakemin kararları dikkate alınmalı ve karşı çıkılmamalıdır.

Paintball Esenyurt alanlarımızdaki bir diğer önemli nokta yaştır. Takım oyuncularının 14 yaş üstünde olması çok önemlidir. 14 yaş altındaki çocuklara mermi gelmesi durumunda canları yanabilir sakatlanmalar olabilir bu yüzden 14 yaş sınırı vardır. Epilepsi, astım, kalp, damar, beyin hastalıkları olanların kendi can güvenlikleri açısından oynamamaları gerekir. Bu kurallara uyulması sağlıklı ve güvenli bir oyun oynamak için çok önemlidir.

Esenyurt Paintball sahamıza gelip siz de bu heyecanı yaşamak isterseniz bizi hemen 0535 778 8597 no’lu telefondan arayabilir ve müşteri temsilcilerimizden konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.