eyüp paintballEyüp Paintball yerlerine değinmeden önce, dünyanın en çok oynanan ve en beğenilen açık alan oyununun paintball olduğunu biliyor musunuz? Çeşitli büyüklüklerdeki platformlarda çok sayıda oyuncunun katılımıyla oynanabilen ve gerçek zamanla olarak fiilen aksiyon halinde devam eden bu etkinlik, ülkemizde de artarak devam eden bir talebe sahiptir.

Eyüp paintball merkezleri; her yaştan ve cinsiyetten oyuncuya hizmet verebilmekte katılımcıların dünya standartlarında oyun oynayıp keyifli zaman geçirebilmeleri sağlanmaktadır.

Eyüp Paintball sahalarımızda rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Eyüp Paintball

Sadece Spor Değil

Paintball sahip olduğu özellikler gereği, yalnızca bir Spor veya oyun değildir. Sporun, strateji yaklaşımıyla birleşip bir takım oyununa dönüştü kapsamlı bir aktivite olan oyun, uzmanlarca en iyi stres atma metotlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Bu oyuna dahil olan oyuncuların herhangi bir vasfa sahip olması gerekmez. Bu sayede, dileyen herkes bu oyunu oynayabilir. Peki bu spor tam olarak nedir?

Eyüp Paintball Hakkında

Paintball; çok sayıda katılımcının takımları bölünüp birbirlerini oyun dışı bırakmak için ellerindeki Boya tabancaları ile vurmaya çalıştıkları oyundur. Oyuncular sahada üzerlerine özel kıyafetler giyerler. Bu kıyafetler boyanın alta geçmesini engeller ve parkurda yarışmacının zarar görmesine de izin vermez. Bu sayede oyunun dünyanın en güvenli ekstrem sporları arasında sayılması mümkündür. Orta öğretimden itibaren çocuklar da güvenli oyunu oynayabilmektedir.

Parkur; oyuncuların birbirini daha zor bulması ve oyunun mümkün olduğunca uzamasını sağlamak için birçok engelle donatılır. Senaryonun türüne göre, pek çok farklı tasarım söz konusu olabilir. Çoğunlukla paintball parkurunda savaş senaryoları oynanır.

Eyüp Paintball ile Enerji Harcarken Eğlenin

Spor yapanlar, çoğu zaman bunu bir görev olarak addeder, profesyoneller ise zorunlu olarak egzersizler yaparlar. Her iki durumda da spor yapmanın eğlenceli bir süreç olduğunu iddia etmek çok mümkün değildir. Elbette kimilerimiz bundan keyif alabiliriz. Ancak sporu keyifli hale getirmek için en doğru hareket onu bir oyuna dönüştürmektir.

Elbette futbol ve basketbol gibi takım oyunları bir oyundur ama paintball gibi profesyonel yetileri gerektirmeyen sporlar değildirler. Futbol oynayabilmek için belli düzeyde kondisyona sahip olmak ve bu alanda uzman olmak gerekir. Aynı durum basketbol için de geçerlidir. Daha doğrusu bütün profesyonel sporlar için bu koşulların gerekli olduğu söylenebilir. Fakat bu spor tam olarak böyle değildir. Elbette, belli düzeyde kondisyona sahipseniz paintball parkurunda rakiplerinizden daha avantajlı olursunuz. Ama bu bir zorunluluk değildir. Hiç egzersiz yapmayan birisi de oyun oynayabileceği gibi profesyonel sporcularda takımlardan herhangi birisinde yer alabilir.

Eyüp Paintball ile Stresten Kurtulun

Bu oyunun en büyük avantajlarından bir tanesi kuşkusuz gündelik yaşamın stresinden sizi belli bir süre için de olsa uzaklaştıracak olmasıdır. Sosyal bir aktivite olarak da kabul edilebilecek oyunu Paintball Eyüp sahalarında güvenli ve keyifli biçimde oynayabilirsiniz.

Oyuna dilerseniz yakın dostlarınızı, iş Arkadaşlarınızı veya ailenizi dahil edebilirsiniz. Uzmanlara göre; özellikle şehirde yaşayan insanların hayatlarının belli bir kısmını deşarj olacakları aktivitelere ayırmaları gerekmektedir. Bu hafta aktivitelerin birçok türü olabilir. Yalnız burada deşarj olunması için tercih edilecek aktivitenin eğitici ve öğretici bir aktivite olmasının gerekmediğini altı çizilmelidir.

Belli dönemlerde Eyüp paintball merkezlerinde, dostlarınızla bir araya gelerek herhangi bir eğitici fonksiyonu olmasa dahi bu oyunu oynayarak deşarj olabilirsiniz. Bunun yerine stresinizi artıracak aktiviteleri tercih ederseniz, fayda elde etmek yerine daha sıkıntılı süreçlere maruz kalmanız kaçınılmaz olacaktır.

Sonuç olarak; paintball size dostlarınızla geçireceğiniz mutlu zamanlar vaat ederken, spor yapmanızı ve ciddi anlamda deşarj olmanızı sağlayan bir aktivitedir. Uzman görüşlerine kulak verip, kendinizi rahatlatacak bu aktiviteyi hayatınızın belli dönemlerinde uygun paintball fiyatları ile gerçekleştirmeniz orta ve uzun vadede mental ve fizyolojik olarak faydanıza olacaktır.