Sportif aktiviteleri takımlar halinde gerçekleştirebileceğiniz ve bu arada sosyalleşirken eğlenebileceğiniz bir alternatif arayışı içerisinde iseniz, size çok iyi bir teklifimiz var. Grupla oynanan oyunlar şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza Elbette birçok oyun gelecektir. Bunların neredeyse hiç birisi ne tam olarak eğlence ne de tam olarak bir spor ve kültür aktivitesi olarak kabul edilebilir.

Grupla Oynanan Oyunlar

Oysa paintball, eğlenceli, aksiyonu bol ve ciddi bir fizik kondisyon sürece elde etmenizi sağlayan mükemmel bir alternatif olabilir. Takımlar halinde oynanıyor olmasından dolayı, dilediğiniz sayıda oyuncunun katıldığı müsabakalar gerçekleştirebilir ve hep beraber çok eğlenebilirsiniz.

Paintball, dünyanın her yerinde kurumsal firmalar tarafından moral aktivitesi olarak düzenli oynanan oyunlar arasında yer alır. Şehir ortamında pek çok spor dalının icrası kolay olmadığından ve her sporu herkesin yapması mümkün olmadığından bu spor yaygın biçimde tercih görmektedir. Zira 14 yaşını aşan herkes bu oyunu oynayabilir ve bu sporun keyfini çıkarabilir. Paintball oynarken yaş sınırının 14 oluşu, bu sporun tehlikesinden dolayı değil ulusal ve global regülasyonlardan kaynaklanır. Bu aktivite neredeyse hiçbir tehlikesi olmayan güvenilir spor ve eğlence türlerinden birisidir.

Gruplar nasıl kurulur?

Paintball da en az iki grup olması gerekir. Oyunda prensip karşı takımın oyuncularını, elde bulunan boya tabancası ile işaretleyerek oyun dışı bırakmaktır. Dolayısıyla ne kadar fazla oyuncu varsa oyun o kadar uzun sürecektir. Kurulacak takımların içerisinde bulunacak oyuncu sayısına bu Kriter dikkate alınarak karar verilebilir. Bunun dışında takım oluştururken herhangi bir zorlayıcı unsur söz konusu değildir. Herhangi birisi herhangi bir takım içerisinde oyuna katılabilir. Prensip olarak her iki takımında eşit sayıda olması gerekir.

Aslında bu spor üst yaş sınırı olmayan ve cinsiyet sınırlaması bulunmayan bir oyun türüdür. Dileyen herkes oyun oynamak için gruplar oluşturarak aktiviteye katılabilir. Farklı parkurlarda farklı senaryolar söz konusu olduğundan oyun oynamadan önce hangi parkurda oynayacağınıza karar verebilirsiniz. Daha zorlu bir müsabakayı tercih ediyorsanız şartları zorlaştırılmış parkurları kullanabilir ve oyuncuların sınırlarını zorla ya bilirsiniz.

Esasında paintball oyununu eğlenceli kılan, takım oyuncularının bir an önce boyanması değil sürecin mümkün olduğunca uzayıp, takımların birbirine üstünlük sağlayamamasıdır. Aksi halde oyun kısa sürede bitecektir. Daha geniş gruplarla oynamak bu anlamda süreyi de uzatacarak daha eğlenceli bir deneyim yaşamanızı sağlayabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir