Paintball ekip halinde oynanan oldukça eğlenceli bir oyudur. Özel düzenlenmiş alanlarda iki farklı takımın birbirlerini boya kapsülünden oluşan mermiye sahip silahlarla vurarak yenmesi şeklinde oynanır. Hareketli ve prensiplere dayalı oynan oyun bazen bayraklı bazen de bayraksız oynanmaktadır. Özel ekipmanları ile ilk defa Paintball oynayacaklara tavsiyeler arasında ilk iş silah kontrolü olacaktır. Kullanılan silahın menzilini iyi tanımak gerekir. Mermisini ne kadar mesafeye gönderdiği bilinen silahla daha isabetli atışlar yapılacaktır.

Paintball için verilen kıyafetleri eksiksiz giymek gerekiyor. Mermi normal şartlarda can acıtmamaktadır. Fakat rakibi tarafından kısa mesafede vurulan kişiler acı hissedebilmektedir. Bu kıyafet sayesinde merminin bu etkisi azaltılacaktır. Kask ve dizlikler oldukça önemlidir. Ne olursa olsun kask çıkartılmamalıdır. Yağmurlu havalarda Paintball oynanması pek tercih edilmez. Kaskın camında buğulanma olur ya da zeminin kaygan olması oyun performansını olumsuz etkiler.

Ekip Ruhu İle Hareket Önemlidir

Paintball bir ekip oyunudur. Mutlaka ekiple birlikte hareket edilmelidir. Rakibi alt etmek için strateji belirlemek ve bu doğrultuda hareket etmek de son derece profesyonelce olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir