İstanbul'da hobi olarak ne yapabilirim?

Hobi; bireylerin normal yaşam koşulları içerisinde bir kaçış ve deşarj noktası olarak en önemli aktivitelerdir. Davranış bilimleri uzmanlarının tamamının üzerinde uzlaştığı bir yargıdır ki, modern şehir yaşantısı içerisinde yalnızca zorunlu aktiviteler dahilinde yaşamak, bir süre sonra mental ve uzun vadede fizyolojik sorunların baş göstermesine neden olur. Bundan uzaklaşmak için ise alternatif hobiler olacaktır.

Sosyal, kültürel ve sportif aktiviteleri içeren faaliyetlerin orta ve uzun vadeli sağlıklı bir yaşam sürdürmemiz bakımından faydalarını artık tartışmaya gerek dahi görülmüyor. Pekiyi şehirde bunları nasıl yapacağız? İstanbul’da ne yapılabilir? Mesela bir müzik enstrümanı çalabilir ya da futbol takımınızla halı sahaya gidebilirsiniz. Ya da tüm bunlar artık size klişe gibi geliyorsa, ekibinizi toplayıp paintball oynayabilirsiniz. Neden mi paintball?

Paintball sportiftir

Paintball, sanıldığı gibi yalnızca bir savaş oyunu değildir. Evet bu oyunda takımlar birbirini boyayarak oyun dışı bırakmaya çalışır. Ama bu işi oturduğunuz yerden yapamazsınız. Ciddi engeller ve gerçeği aratmayan senaryolar oluşturulan platformlarda aksiyon içerisinde olmak ve çok çevik olmak durumundasınız. Rakibinizi gerçek zamanlı olarak takip edip, onlar tarafından avlanmamak için çok iyi saklanabilmek ve elbette karşı tarafı avlayabilecek kabiliyete sahip olmalısınız. Alan genişliğine bağlı olarak birkaç saatlik bir paintball oyunun en az futbol maçı kadar enerji harcamanıza ve çok daha kapsamlı bir fiziksel aktiviteye maruz kalmanıza yarayacağını unutmayınız.

Paintball Eğlencelidir

Paintball gruplar halinde oynanır. Takımlar farklı renklerde boya atan silahları ile diğer oyuncuların kovalanması ve kurallar çerçevesinde boyanarak oyun dışı bırakılmasını kapsar. Bu da son derece eğlenceli bir ortamın doğmasını sağlayacaktır.

Tabii bu sporun en önemli özelliğinin sosyal bir aktivite olduğunu da burada eklemek gerekir. Dostlarınız veya hiç tanımadığınız gruplarla bir araya gelebilir, hoş vakit geçirebilirsiniz. Dünyada şehir insanlarının en çok tercih ettiği spor aktiviteleri arasında yer alan bu oyun, bir hobi olarak da tercih edilir.

Son derece uygun maliyetleri olan bu sporun size bir hobi olarak fayda sağlamasını istiyorsanız, şimdi ekibinizi hazırlayın. Dilerseniz çok daha geniş ekipler kurup, özel senaryolar oynayabilir veya turnuvalar da düzenleyebilirsiniz. Güncel olan paintball fiyat listemiz için fiyatlar sayafasını da ziyaret edip detaylıca bilgi alabilir veya bizi arayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir