Piknik hayatımızın en keyifli zamanlarından bir tanesidir ve doğa ile sosyal yaşantıyı bir araya getirebildiğimiz nadir zamanlardan bir tanesidir. Geçmişte şehirlerimizde daha fazla yeşil alan var olması nedeniyle bu aktiviteyi kolayca gerçekleştirebiliyorken maalesef bu günler mangalı yelleyebileceğiniz İstanbul’da Piknik Alanı bulmanız pek de kolay değil.

Rüzgarlı Bahçe Piknik Alanı

Çatalca’da Rüzgarlı Bahçe Piknik Alanı için Bizi 0535 778 8597 no’lu numaradan arayabilirsiniz.

Bir kısım alan piknik yapmak için elverişli değilken, bazı noktalarda ise piknik yapmak yasaktır. Zaten piknik yapmak için şehrin hareketli noktalarından bir tanesini tercih etmeyi de hiçbir piknikçi istemez. Bu durumda kilometrelerce yol kat etmek gerekir ki, zaten büyükşehirlerde yeterince bu aksiyona maruz kalıyor olduğumuzu düşünecek olursak, bize çok da uzak olmayan bir noktayı elbette tercih ederiz. Peki ama İstanbul’da Piknik Alanı var mı?

Nerede Piknik Yapılır?

Esasında İstanbul’un çeşitli noktalarında piknik yapılabilecek alanlar mevcuttur. Ama İstanbul’da Piknik Alanı olarak kullanılan alanları herkes bilmez. Bu imkana sahip olan az sayıda insan hafta sonlarında veya diledikleri herhangi bir zamanda aileleri veya dostları ile hoş vakit geçirebilmektedir.

İstanbul’da Piknik Alanı bulabileceğiniz merkezler başlıca; Sarıyer, Arnavutköy, Çekmeköy, Beykoz, Üsküdar, Çatalca, Tuzla, Eyüp, Adalar ve Şile’dir. Yalnız bu merkezlerde bulunan piknik alanı ve mesire yerlerinin tamamında mangal yakamazsınız. Öncelikle gideceğiniz piknik alanında hangi imkanların bulunduğunu ve kısıtlanmış durumda olan halleri öğrenmeniz gerekir. Doğal koruma alanı niteliğindeki alanlarda pek çok eylemin kısıtlanmış olabileceğini unutmayın.

Piknik Alanları

Piknik, biz Türkler için en keyifli aktivitedir. Ailelerin bir araya geldiği doğa ile baş başa zaman geçirme düşüncesi çocuk büyük herkesi gülümseten bir durumdur. İstanbul’da Piknik Alanları bulmak zor olsa da imkansız değil. Ailelerimiz ve dostlarımızla birlikte güzel bir hafta sonu geçirmek için tercih edebileceğimiz eğlenceli seçeneklerden bir tanesi olan pikniğe çıkma fikrini aklımızdan çıkarmamak gerekir.

Şehirlerin artık dayanılmaz hale gelen kalabalık ve doğadan kopuk yaşam biçimini bir günlüğüne de olsa terk edip doğaya dönmek hepimize çok iyi gelecek. Aracınızı ormanlara sürmek için daha fazla beklemeyip hemen piknik planları yapmaya başlayın, dostları toplayın, şimdi mangal zamanı…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir