kemerburgaz paintballKemerburgaz Paintball  stratejik zekaya dayalı bir takım oyunu olan, günümüzün en çok tercih edilen spor dallarından biri olmayı başarmıştır.

Diğer sporlara kıyasla sıra dışı bir macera olarak görülebilecek olan bu oyuna duyulan talep, gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Bunun asıl nedeni ise Kemerburgaz Paintball sporunun, gençlerin zevkine hitap edebilecek niteliklere ve işleve sahip olmasıdır.

Kemerburgaz Paintball sahalarımızda rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Kemerburgaz Paintball

Paintball Oyununa Genel Bakış

Kemerburgaz Paintball kapsamında oynanan bu aksiyon oyunu, hayatta kalma iç güdüsüne yönelik duyguları yoğun bir şekilde hissettirmektedir. Boya atan silahlar kullanılarak, iddialı bir aksiyon hissi yaşatmakta, heyecan, korku ve macera için ideal bir spor olmaktadır. Tüm bu nedenler dolayısı ile ilgi kazanmakta, her geçen gün daha fazla dikkat çekmektedir.

İki takım halinde oynanabilecek bir oyun olan Kemerburgaz Paintball için, en az sekiz oyuncunun katılımı gerekmektedir. Kişi sayısının takım oluşturabilecek yeterliliğe sahip olması da Kemerburgaz Paintball kurallarından biri sayılmaktadır. Bu durum dayanışma ve rekabet duygusunun gelişmesine de katkı sağlar. Bireysel oyuncunun sorumluluğu, oyun süreci boyunca takım arkadaşlarının çıkarını düşünmek, takım ruhu ile hareket etmektir. Oyunun amacı da bireysel olarak değil, takım olarak başarı elde etmektir.

Oyun açık alanda, saldırı ve savunma sistemi üzerine kurulu bir şekilde oynandığı için akıllara gelen ilk soru güvenlik temalı olmaktadır. Buna yönelik olarak ise tüm oyun sektörü ve Kemerburgaz Paintball birçok önlem almaktadır. Bu önlemler ise kıyafet üzerinde yoğunlaşmakta, çeşitli kurallar ile desteklenmektedir.  Bedenin hasar veya yara almasını önleyecek kamuflaj giysileri, eldiven ve kask giyilerek oyuna başlanmaktadır.

Atışta kullanılan boyalar, çevre temizliğini destekleyecek şekilde, doğada kaybolacak özellikte üretilmiştir. Boyaların atıldığı silahlar ise gerçeklik hissini yoğun bir şekilde yaşatmaktadır. Güvenliği esas alacak şekilde belirlenen kurallara göre, kaskı olmayan oyuncuya yakından atış yapmak kesin bir şekilde yasaklanmaktadır.  Tüm bu kurallara uyulduğu takdirde Kemerburgaz Paintball oyununun güvenli olduğu söylenebilir.

Kemerburgaz Paintball Oyun Süreci

Her oyunda olduğu gibi Kemerburgaz Paintball oyunu da çeşitli kurallar çerçevesinde şekillenmektedir. Bu kuralların oyunu daha güvenli ve daha heyecanlı bir hale getirdiğini söylemek doğru olacaktır. Toplam doksan dakika süren oyun sürecinin büyük bir kısmı aktif ve heyecanlı bir şekilde geçmektedir. Hakem tarafından yapılan kısa bilgilendirmeler ve giriş sürecinden sonra oyun başlamakta, çeşitli senaryolar yardımı ile rekabet başlamaktadır.

  • Oyun için belirli bir yaş sınırı vardır. 14 yaşından daha küçük kişilerin Paintball Kemerburgaz oyuncusu olması mümkün değildir. Yaş sınırına uyulmadığı takdirde güvenlik riski doğmuş olacaktır.
  • Oyun oynamak için ayrılmış olan alanın tamamında kasklı bir şekilde bulunmak mecburidir. Oyun alanına kask ile giriş yapmalı, oyun alanından çıkana kadar da bu kask çıkarılmamalıdır. Bu durum güvenlik kapsamında belirlenen Kemerburgaz Paintball kurallarının başında gelmektedir.
  • Oyunun durduğu veya durdurulduğu herhangi bir durumda, silahın emniyeti mutlaka açık durumda bulunmalıdır.
  • Çok yakın mesafede bulunan, silahı saldırı pozisyonunda olmayan (havaya dönül olan), kaskı bulunmayan herhangi bir oyuncuya atış yapmak da kural ihlallerinden biridir.
  • Vurulan oyuncu bu durumu bağırarak herkese bildirir ve silahını havaya doğru döndürür. Bununla birlikte mermisi biten oyuncu da Paintball Kemerburgaz kurallarına göre silahını kaldırma hakkına sahiptir. İhtiyacını tamamladıktan sonra tekrar kendi alanına geri dönüş yaparak oyuna devam eder.
  • Oyun için kullanılması gereken temel malzemelerde herhangi bir problem yaşayan (silahın bozulması, kaskın camlarının buğulanması vs.) oyuncular da silahını havaya kaldırarak oyun alanını terk etme hakkına sahiptirler.
  • Oyun; hakemin rehberliği öncülüğünde, düdük komutu ile başlar ve biter.