Küçükçekmece Paintball

Küçükçekmece Paintball – © Nokta Paintball

Küçükçekmece Paintball adrenalin severler tarafından oldukça tercih edilen bir savaş stratejisi odaklı takım oyunudur. Özellikle büyük gruplar için kurtarıcı bir aktivite olan paintball oyununun kırsal veya ormanlık alanlardan özel tasarlanmış şehir merkezlerindeki noktalarına kadar birçok değişik versiyonu bulunmaktadır.

Küçükçemece Paintball sahalarına oynamaya gelirken özel bir kıyafet veya ekipman getirmeye gerek yoktur. Bütün ekipmanlar firma tarafından sağlanır. Kamuflaj tulumlar, maske ve eldivenler ile oyuncular güvenceye alınır ve böylelikle olası tehlikelerden korunur. Yine de oynanacak olan arazi şartlarına ve hava durumuna göre ayakkabı tercihini oyuncu kendisi yapabilir.

Paintball Küçükçekmece sahalarımızda oynamak için bize ulaşınız.

Küçükçekmece Paintball

Paintball Küçükçekmece Sahası

Paintball Amerikan kökenli bir oyundur. Amerika’da kesilecek olan ağaçların ileriden boya tabancaları ile işaretlenmesi için kullanılan sistemleri işçilerin kendi arasında oynaması sonucu gelişerek günümüzde ki halini almıştır.

Şuan bu oyun için geliştirilmiş özel silah ve ekipmanları bulunmaktadır. Aynı zamanda federasyonu da bulunan bu paintball resmi olarak bir spor olarak tanınmaktadır.

Paintball İşaretleyicileri

Paintball silahı 50 kalibrelik boya topları ateşleyen ve basınçlı karbondioksit gazı ile çalışan özel yapım silahlardır. Genellikle 50, 100 ve hatta 200 e kadar giden farklı şarjör hazneleri bulunmaktadır. Gıda boyası ateşleyen bu sistemler oldukça güçlü silahlardır ve 50 metreye kadar menzili vardır. Beş metreden daha kısa mesafeden ateşlenmesi güvenlik açısından tehlike oluşturmaktadır. Bulaşan boyalar ise gıda bazlı boya olduğu için su ile temizlendiğinde kolaylıkla çıkmaktadır.

Küçükçekmece Paintball Yerleri

Paintball bu oyun için özel tasarlanmış kontrollü alanlarda hakemler eşliğinde oynanır. Bu araziler kimi zaman ormanlık alanlara, kimi zaman otoparklara yada özel dizayn edilmiş kapalı binalara kurulmuş olabilir. Her alanın kendine has bir stratejisi bulunmaktadır.

Küçükçekmece paintball olarak oyuncuların maksimum adrenalini yaşaması ve bu sayede oyundan yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile ayrılması için saha özel olarak tasarlanmıştır. Saha ile birlikte uygun olacak şekilde ekipman ve silah firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Oyuncuların güvenliği açısından maske, tulum ve eldiven temin edilmektedir. Oyunlar 1 saat olarak tasarlanmaktadır. Paintball Küçükçekmece sahasında oyunculara oyun öncesi bilgi verici bir brifing verilerek güvenlik için bilgilendirme yapılmaktadır.