Outdoor sporlar son yıllarda gitgide katılımcısı artan ve kendine özgü nitelikleri ile spor yaparken eğlenceyi de beraberinde getiren spor türleridir. Şehir insanlarının kapalı ortamlar içerisinde sürdürdükleri monoton yaşam düzenini, bir an için sonlandırmak ve şehir hayatından uzaklaşmak için de tercih ettikleri bu spor dalları birçok farklı klasmana sahiptir.

Doğa sporları, ekstrem sporlar ve yeni nesil outdoor spor türleri son derece eğlenceli sportif aktiviteler olarak tercih edilebilir. Bu aktivitelerin bir kısmı paintball gibi aynı zamanda sosyal bir aktivite olmalarından dolayı, sportif faydasının yanı sıra mental fayda da elde etmemizi sağlayacaktır.

Sosyalleşmek, stres atmak ve spor yapmak işlerini bir arada yapmamızı sağlayan outdoor sporları içerisinde paintball önemli bir yere sahiptir. Dostlarımız da iyi vakit geçirirken, şehirden uzaklaşmak ve adrenalin dolu bu sporu yaparken vücudumuzu Zorlu koşullarda çalıştırmak bize çok iyi gelebilir.

Outdoor Spor Olan Paintball Parkurları

Paintball oynamak için pek çok farklı platform tercih edilebilir. Outdoor sporları arasında sayılan paintball oyunu açık alanlarda kurulu parkurlarda yapılır. Bu parkurlar, oyun kurucu firmanın belirlediği genişlikte olabilir ve herhangi bir sınırı ve kuralı yoktur. Oyun prensipleri gereği oyuncuların saklanabileceği yerler ve oyunu zorlaştıracak engeller parkura yerleştirilerek oyuncuların daha fazla çaba sarf etmesi için ortam karmaşıklaştırılır.

Kapalı alanlarda ise buna özel senaryolar geliştirilerek ortam test edilir. Tabii Kapalı alanda yapılan paintball müsabakalarına; Outdoor sporlar denemez. Yine de şehir insanların yapabileceği en faydalı spor türlerinden bir tanesidir. Zorunlu hallerde açık parkurlara ulaşamadığınızda kapalı alanda oluşturulmuş parkurlarda oyun oynayabilirsiniz.

Outdoor Sporlar İçindeki Paintball Sporunun Oynanışı

Paintball oyuncularının kimler olacağının bir kuralı ya da sınırı yoktur. Yalnızca oyuna katılmak için 14 yaşından büyük olma zorunluluğu vardır. Herhangi bir riski olmamasına karşın genel tedbir olması bakımından, dünya çapında bu kural uygulanır.

Bu spor, kadınlar ve erkekler tarafından oynanabilir. Bir spor müsabakası olarak, her ne kadar ciddi fizik kondisyon gerektiriyor olsa da; düşük profilli bir oyun temposu tercih edilerek takımlar buna göre oluşturulabilir ve hemen her yaştan ve cinsiyetten oyuncu oyuna dahil edilebilir. Sizde outdoor sporlara düşkünseniz, bu oyunu oynamak üzere hemen harekete geçin. Aksiyon ve eğlence başka türlü bu seviyede spor yapmanızı sağlayamaz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir