Paintball Atış Teknikleri

Boya kapsülleri atan silahlarla rakibini strateji ve takım ruhu ile oyun dışı bırakmayı hedefleyen ve verilen tüm görevleri yerine getirmeyi hedef seçen takımların belirli bir paintball alanları içerisinde yaptıkları mücadelelerdir.

Paintball oyununda temel ilke hayatta kal, yok et ve başarmaktır. Painball oyununun diğer sporlardan en önemli farkı maksimum adrenalin, çok iyi strateji, stres altında karar verme, çok az miktarda fiziki yetenek ve zeka gerektiren bir spordur.

Atış Teknikleri İçin Tavsiyeler

Paintball sporunda en temel taktiklerden biri vurulacağım korkusu ile atış yapmayı tercih etmektedir. Bu durum hem isabetsiz atışlar yapılmasını engelleyecek hem de boya toplarınızın hemen bitmesine sebep olacaktır. Paintball silahı ile görüş açınız aynı hizada olması gerekir. Kısaca açıklamak gerekirse gez göz arpacık şeklinde olmalıdır.

Bu durumda hareket etmemek ve sabit bir şekilde manevranızı gerçekleştirmeniz gerekir. Zamanla deneyim kazanarak attığınızı hemen vuracaksınız ve profesyonel bir oyuncu olacaksınız. Aynı zamanda silahınızın menzilini tespit etmeniz, atışlarınızın daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Paintball oyunu için daha fazla bilgi ve rezervasyon için bizimle iletişim halinde olun.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir