Paintball AvcılarPaintball Avcılar sahası Nokta Paintball sahipliğinde kaliteli ve detaylandırılmış saha aktiviteleri ile ön plana çıkmaktadır. Paintball avcılar sahamızda diğer alanlarımızda olduğu gibi ormanlık alanın içine inşa edilmiştir. Oyuncular şehrin stresinden uzak, sadece kendi arkadaşları veya yakınları ile vakit geçirebileceği bir ortamda, Paintball Avcılar sahamızda stres atıyorlar.

Bu aktivite her ne kadar bir oyun olarak anılsa da bir spordur. Peki kazanmak sizin için ne kadar önemli? Bu spordaki birçok bilinmeyeni sizlere öğretmek de tabi ki bizim görevimiz. Paintball’da kazanmanın sırları ve detaylarını bilmek sizi bu aktiviteye daha konstantre olmuş bir şekilde hazırlayacaktır. Böylece Paintball Avcılar sahamıza geldiğinizde nasıl kazanmanız gerektiği konusunda az da olsa aklınızda bir şeyler bulunacaktır.

Siz de Paintball Avcılar sahamızda oynamak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

PAİNTBALL AVCILAR

Paintball Oyununda Kazanmanın Sırları

Paintball Avcılar sahamıza gelmeden önce bu oyundaki kazanma sırlarını öğrenmek ister misiniz?

Spor dallarının çoğu yetenek, organizasyon ve takım çalışması gerektirir. Bu; basketbol, futbol ve hokey gibi sporlarda kazanan takımlara bakılınca rahatlıkla görülebilir. Aynı yaklaşım iyi bir paintball takımı oluşturmak için de geçerlidir.

Şampiyon bir takım olmanın en iyi yolu, takım ve bireysel olarak nasıl oynanacağını bilmekten geçer. Bir takımın hem savunmacı hem de saldırgan oynamayı öğrenebilmesi bol bol pratik yapmakla başlar.

Savaş oyunları gerçeklerini taklit eder. Bir kale inşaa edilip onu rakip takımın saldırılarından korumak için bazı oyuncular seçilebilir. Hataları görüp düzeltebilmek ve takımı daha etkili kılmak için her oyundan sonra bir değerlendirme yapılmalıdır.

Takımla yapılan egzersizlerin yanısıra turnuvalardan önce yetenekleri geliştirebilmek için diğer takımları da davet edip pratik yapılabilir.

Egzersizlerin bitişi için birçok yol vardır: bayrağı ele geçirmek, rakipteki tüm oyuncuları vurup elemek veya zamanın dolmasını beklemek. İdmanlara süre limiti koymak, saldırgan oyunlarda oyuncuların hızlı hareket etmesi konusunda eğitilmesi için en iyi yoldur.

İkisi de gerçek oyunda lazım olacağından, oyuncular savunma ve atak yapma rollerini eğitim sırasında da değiştirmelidir.

Nişancılık da eğitimin bir parçası olmalıdır. Her iki tarafın da imitli mühimmatının olduğu gerçek oyunlarda lazım olacağından, oyuncular hem sabit hem de hareketli hedefler üzerinde çalışmalıdır.

İdmanlar genellikle yarım saat ya da bir saat süreceğinden oyuncular her atışı tutturmalıdır. Oyuncular, zor zamanlarda ateş etmek yerine iyi bir görüş açısı bulduğunda ateş etmelidir.

Gizlenme ise paintball oyununu kazanmanın bir başka etkenidir. Bir paintball takımı, düşmanlar üzerlerine gelmeden önce yanlarına sızarak, onlara atak yaptırmadan saldırabilir.

El hareketleri ve sesler çıkararak iletişim kurabilmeyi öğrenmek, takım planlarının rakipler tarafından anlaşılmasını engeller. Bu eğitim ve talimlerle birlikte takım bir lige girmeye hazır olacaktır.

Paintball oyununda kazanmanın sırrı roket bilimi değildir; sadece oyuncular oyunda ne yapacakları konusunda pratikler yaparsa yeterli olacaktır.

Paintball Avcılar sahamızda rezervasyon yaptırmak için 0535 778 8597 numarasından bize ulaşabilirsiniz.