Paintball stratejiye dayalı bir oyun türüdür. Takım halinde oynanan ve askeri temelden hareketle grup şeklinde hareket etmenin ve kazanmanın önemine dayanan bir eğlence türüdür. Doğal bir ortamda bazı engellerin olduğu bir sahada özel kıyafetler giyilerek oynanır. Bu kıyafetler ellerinde boya silahı olan ve sizi boya topları ile işaretlemeye çalışan rakiplerinizden koruyacak şekilde oluşturulmaya çalışılır. Ayakkabılar da oyun sağlayıcılar tarafından verilmemesine karşılık yine de oldukça önemlidir. İlk kez oynayacaklar için paintball ayakkabısı nasıl olmalıdır? Sorusunun cevabı dikkat gerektirir.

Paintball Ayakkabısı

Paintball ayakkabısı oyun sırasında sizi zora sokmayacak bir tercihten oluşmalıdır. Çünkü oyun genelde kışları çamurlu yazları ise orman gibi doğal ortamlarda oynanır. Bundan dolayı rahat olması sizin de rahat hareket etmenize olanak tanıyacaktır. Ayrıca spor ayakkabı da kullanışlı olacaktır. Kıyafetlere ve ayakkabıya dikkat etmek rakibinize karşı size kolaylık sağlayacaktır.

Paintball Kıyafetleri

Paintball silahları tarafından sıkılan boya topları genelde kıyafetlerin altında bulunan kişilere zarar vermeyecek şekilde temin edilir. Altında bulunan kıyafetinizin üzerine giyilen tulumdan oluşur. Ek olarak da maske, eldiven gibi aparatlar ile desteklenir. Bu aparatlar su bazlı olan topların kıyafetlerinize ve size zarar vermesini engellemek için kullanılır. Kıyafetlerinize bulaşan toplar ise kısa süre içinde sadece su ile yıkanarak bile çıkacaktır. En zor ihtimalle makinede yıkandıktan sonra temizlenir. Paintball Kıyafetleri hakkında genel bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir