Bu yazıda paintball bayrak kapma tahminleri hakkında gerekli ipuçları yer alacaktır. Paintball bayrak kapma oyununda kanatlardan dengeli bir biçimde ve toplu bir halde saldırıya geçmek için oluşturulan takımları gruplara ayırmak çok iyi bir fikir olacaktır.

Takımlar Gruplara Ayrılmalıdır

Öncelikle takımlar gruplara ayırmakla başlanmalıdır. 1. Büyük grup saldırı grubu olacaktır. 2. Orta grup savunma grubu olacaktır. 3. Küçük grup ise saldırı ve savunma grubu olacaktır. Mesela 12 kişilik 1 takımla oyun oynanıyorsa, takımı 6, 4 ve 2 kişilik gruplar halinde olmalıdır. En büyük olan grup oyunun güçlü yan atak grubunu oluşturmaktadır. Orta büyüklükte olan grup oyunun üssünü savunacak olan gruptur. En küçük olan grup da ise diğer boş alanda kalmış olan kanatta hem savunma görevini hem de saldırı görevini üstlenmiş olacaklardır.

Bayrak Kapma Tahminleri

Oyunun saha şartlarına göre saldırı yapmak için en rahat kanat seçilmeli ve ataklar o kanattan gerçekleştitilmelidir. Kanattan saldırı yapıldığı anda, ortada olan savunma grubu üssü korumakla kalmayıp diğer bir yandan da saldırı grubuna karşı olarak yapılan ataklara aynı anda karşılık vermelidir. Oyunda bu strateji ile saldırı için oldukça etkili olduğu gibi, sahada da her nokta ve alandan gelebilecek olan saldırı ve atakları oldukça hızlı ve etkili bir şekilde püskürtmede de etkili olacaktır. Ve böylelikle bayrak kapma yarışı daha kolay bir şekilde olacaktır. Paintball Oynarken Yaralanmalar Oluyor mu? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir