paintball bayrak oyunu

İçi boya topları ile dolu silahları rakip takımdaki oyuncuları vuracak şekilde belli bir alan içerisinde oynanan stratejik bir oyundur. Paintball oyun süresi 90 dakikadır. 14 yaş ve üzeri kişiler oynayabilir. En az 8 kişi en çok da 15 kişi ile oynanılır. Oyunun amacı ve stratejisi verilen görevi gerçekleştirmektir. Verilen görev ise en kısa sürede karşı tarafın bayrağını ele geçirmektir.

Paintball’ın kuralı, üzeri mermi ile boyanan kişinin oyundan çıkması yani ölmesidir. Paintball oynarken adeta gerçekmiş gibi oyun için özel kıyafetler giyilmelidir. Yüz için maske, eldiven vb. gibi. Oyunda kullanılan silahların boyları bazen insanın canını acıtmaktadır. Bu nedenle maskeler takılmalıdır. Pompalı silah, yarı otomatik ve tam otomatik silahlar bulunmaktadır.

En İyi Bayrak Oyunu

Genel olarak bir senaryo bulunup ona göre oynanır. Örneğin saldırı ve savunma takımları gibi.

Herk iki takımında bayrağı bulunmaktadır. Saldırı takımı bayrağını korumaya çalışır. Savunma takımı ise bayrağı ele geçirmeye çalışır. Savunma takımı 15 dakika boyunca bayrağı korumalıdır. Koruyamazsa saldırı takımı bayrağı alıp oyunu kazanmış olur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir