paintball beylikdüzüPaintball Beylikdüzü sahamız ile Nokta Paintball doğa ile iç içe oyun alanıyla, çocuk parkıyla, büfe, wc ve diğer hizmetleriyle İstanbul’da oyunseverlere bu sporu rahatça oynayabilmeleri için fırsatlar sunmaktadır.

Paintball Beylikdüzü sahasına gelmeden önce takımınızı kurun. Oyun hakkında çok bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur ancak ne kadar çok bilgi sahibi olursanız bu oyunu oynarken o kadar keyif alırsınız. Oyuna başlamadan önce Paintball Beylikdüzü sahamızdaki ekibimiz grubunuza oyun ile ilgili detayları anlatacaktır. Aşağıda anlatacağımız bilgilerde ise Paintball oyunu için bilmeniz gereken detaylardan bazıları yer almaktadır.

Paintball Beylikdüzü sahalarımızda rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

PAİNTBALL BEYLİKDÜZÜ

Paintball Bir Spor mu Değil mi?

Paintball Beylikdüzü sahasında bu oyunu oynamak isteyenlerin aklında bazı sorular bulunmaktadır. Bunlardan biri de Paintball’un bir spor olup olmamasıyla alakalıdır. Paintball oyunlarının artan popülaritesi iki bir birine zıt grup oluşmasına yol açtı; birisi paintball oyunlarını bir spor olarak düşünürken diğer grup vakit geçirmeye yarayan ama spor olmayan bir aktivite olarak düşünüyor. Peki ya paintball bir spor dalı mı yoksa bir çeşit hobi midir?

Paintball hayranları bu aktiviteyi; her yaştan hem kadınlar hem de erkekler tarafından yapılabilen, dünya çapında en az 40 ülkede ve avrupada bulunan en heyecanlı spor dallarından biri olarak görüyorlar.

Bir çok kişinin bunu spor olarak görmeyip hobi olarak görmesinin sebebi bu aktivitenin başlarda kurumsal toplanmalarda oynanmış olduğu gerçeğidir. Paintball, bir çok şirkette sert kurumsal yarışlar sonrası rahatlama ihtiyacını gideren bir aktivite olarak görülmüştür. Fakat oynamaya çalışanlardan bazıları oyunda zorlanmış ve sıkışıp kalmıştır.

Bazı insanların bu aktiviteleri spor olarak görmemesin bir başka sebebi de paintball hakkında fazla bilgiye sahip olmamalarıdır.

Sözlükler sporu, profesyonel olarak kişiler veya gruplar tarafından yapılabilen, bazı kurallar ışığında düzenlenen, fiziksel yetenek gerektiren aktiviteler olarak tanımlarlar. Diğer yandan da zaman geçirmek için yapılan aktiviteler keyif amaçlı yapılan egzersizler olarak görülürler. Paintball ise her ikisidir.

Oyuna ilk bakışta maço bir oyun olduğu görülebilir ve erkeklerin içindeki “Rambo” yu dışarıya çıkardığı düşünülebilir fakat unutulmamalıdır ki paintball organize bir spordur. Kimse bu oyunu eğitim yapmadan ve aksesuarlarıyla ekipmanları olmadan oynayamaz. Sizi hayal kırıklığına uğratıyorsak üzgünüz ama paintball sadece maço adamlar için değildir, hayatına biraz renk katmak isteyen kadınlar için de uygundur.

Paintball sert bir oyundur ve bu sebeple güvenlik ilk sırada gelir. Paintball oynayanlar koruyucu kıyafetlerini giymek zorundadırlar. Kıs mesafeli atışlar zedelenme ve yaralanmalara sebep olacağından diğer bütün spor dalları gibi paintball sporunda da tüm güvenlik kurallarına uyulması gerekir. Bazı oyun sahaları kısa mesafeli atış şansını minimum dereceye indirdiği için yaralanmaları engelleyebilir.

Eğer gerçek bir adrenalin patlaması yaşamak isterseniz paintball sporunu deneyin. Aileniz ve arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir spordur paintball.

Paintball Beylikdüzü sahamıza siz de bu adrenalini yaşamak istiyorsanız bizi 0535 778 8597 no’lu telefondan arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.