paintball boy sınırı

Paintball hem kadınlar hem de erkekler tarafından oynanabilen ve ayrıca oynarken de çok fazla kalori harcadığınız bir spordur. Paintball sporunun fazla katı kurallarını bulunmuyor. Paintball sporunu oynayabilmeniz için federasyon kuralları gereğince 14 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.

Paintball boy sınırı ve kilo sınırı bulunmuyor. Özellikle kilosu yüksek olanlar tercih ederse oyun esnasında çok fazla kalori harcanması sebebi ile kilo vermenize yardımcı olabilir.

Paintball oyunu için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar mevcuttur. Bu kuralları oyuna başlamadan önce oyunu hakeminiz size tek tek anlatır. Oyun esnasında bu kurallara azami dikkat etmeniz gerekiyor. Dikkat etmezseniz sağlık sorunları yaşamanıza sebep olabilir. Örneğin oyun esnasında kaskınızı çıkarmamanız gerekiyor. Çünkü kaskınızı oyun esnasında çıkardığınızda diğer oyuncular size boya sıkabilir ve zarar görmenize sebep olabilir.

Özellikle göz bölgesine denk gelmesi ağır sağlık sorunu yaşamanıza neden olur. Oyunda sorun yaşamadan keyifli saatler geçirebilmek için oyun kurallarına çok dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir