paintball boyası ayakkabıdan çıkar mı?

Paintball temelde askeri temelli bir strateji oyunudur. Oyun orman veya buna benzer doğal bir ortamda oynanır. Üzerinize giyilen tulumlar ve koruma araçları ile korunmanız sağlanır. Karşılıklı iki grup olması gerekir. Gruplar ellerine verilen boya toplarını ateşleyen bir silah düzeneği ile oyuna dahil olur. Silahla yapılan atış sonucunda boya topu patlar ve atılan kişi işaretlenerek oyundan elenir. En az elenen oyuncusu bulunan takım ise yarışmayı kaybetmiş olur.

Yeni oynayacak kişilerin ise oyunla alakalı en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi boyaların kıyafetlerle olan durumudur. En çok da açıkta bulunan ayakkabılara sıçrayan boyaların çıkı çıkmayacağı merak edilir. Paintball boyası ayakkabıdan çıkar mı sorusunun cevabı boyanın türüne bağlıdır. Boyalar su bazlı olduğu için ayakkabıdan çıkmaktadır ve bir sorun teşkil etmez.

Su Bazlı Boya

Oyunda kullanılan malzemenin kalitesine göre boyanın çıkıp çıkmayacağı hakkında yorum yapmak söz konusu olur. Su bazlı boyalar çamaşır makinesi bile gerektirmeden sadece su ile çıkar. Bu nedenle oyuna karar vermeden önce su bazlı olup olmadığını öğrenmek fayda sağlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir