paintball büyükçekmecePaintball Büyükçekmece sahamız ormanlık alanda bulunmakta olup paintball oynamaya elverişli gereçleri içinde barındırmaktadır. İstanbul’da bu sporu icra etmek isteyenler de genellikle buna benzer alanlar aramaktadırlar. Kendinizi rahat hissedebileceğiniz, arkadaşlarınızla ya da ailenizle iyi bir gün geçirmek istiyorsanız Paintball Büyükçekmece sahamıza gelmelisiniz. İstanbul Avrupa sahaları baz alındığında bu alanda en iyi sahalara sahip Nokta Paintball olarak sizleri de Paintball Büyükçekmece sahasına bekleriz.

Paintball Büyükçekmece sahasında rezervasyon yaptırmak için bize ulaşın!

PAİNTBALL BÜYÜKÇEKMECE

Paintball Savunma Sistemi

Paintball Büyükçekmece sahamıza gelmeden önce bu oyunda nasıl bir savunma sistemi uygulayacağınız konusunda fikir sahibi olmalısınız. Bir takım, oyun sırasında çeşitli savunma stratejileri uygulayabilir. Rakibin, bayrağı ele geçirmek için yaptığı saldırılardan korunmanın  yanı sıra takım, üyelerini vurulmaktan korumak için de iyi bir savunma stratejisi geliştirmek zorundadır.

Eğer rakipler diğer takımın bölgesine iyice yaklaşırsa takım, bayrağı korumak için daha dikkatli olacaktır ve hırçın bir şekilde saldırmak isteyecektir ki bu problem yaratır. İyi bir savunma planı sizi oyunu kaybetmekten kurtarabilir. Şimdi, bir takımın oyunu kazanabilmesi için uygulayabileceği bazı savunma stratejilerini sayacağız:

  1. Bir kişinin kendisini her yönden gelebilecek olan mermilerden koruması önemlidir. Olası yakın mesafeli saldırılara karşı oyuncunun kendini iyi bir şekilde gizleyebilmesi de ayrıca önemlidir.
  2. Saklanabileceğiniz güvenli bir yer ararken de gizlenerek hareket edin. Yapılabilecek en iyi saldırı, düşmanı şaşırtıp yakalamaktır. Saldırganlar her zaman, kendisini vurup eleyebilecek tehditlere ateş ettiğini düşünürler.
  3. Takım olarak, lider kişi herkese farklı pozisyonlar göstermelidir. Çok fazla çaba harcamadan tek bir saldırıyla bir çok kişi vurulabileceğinden oyuncular gruplar halinde aynı pozisyonlarda bulunmamalıdır: yoksa bu, rakiplerin kazanmasını baya kolaylaştıracaktır.
  4. Bir oyuncu, takım arkadaşlarına yardım edebilmek için çok fazla çaba sarf etmelidir. Oyuncular birbirlerinin görüş alanında olmalıdır böylece süpriz bir saldırı altında kaldıklarında karşı saldırı yapılmasını isteyebilirler.
  5. Her oyuncu atışlarını kontrol etmeyi bilmelidir. Belirli bir hedefe odaklanın ve çabalarınız boşa gitmesin. Bir takım arkadaşınız saldırıya geçmek için koruma ateşi istemediği sürece sabit bir hedefe ateş etmeniz tavsiye edilmez.

Bu oyunu bir spor olarak düşündüğümüzde, iyi bir saldırının arkasında her zaman sağlam bir savunma vardır. Bir oyuncu hedefi takip edip vurabiliyorsa bu, pozisyonunu iyi alabildiği ve düşmanının hareketlerini takip edebildiği için iyi bir savunma anlayışına sahip olduğu anlamına gelir. Kişi bir hedefi vurup elediğinde başka hedefler bulabilmek için ilerler. Bu, takımın oyunu kazanabilmesi için iyi bir savunma sistemi ve stratejik saldırı metodudur.

Siz de Paintball Büyükçekmece sahamızda oynamak isterseniz bize 0535 778 8597 numaralı telefondan ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.