paintball acıtır mı?

Paintball strateji ve grup çalışması odaklı bir oyundur. Geniş bir alanda çeşitli engellerin olduğu parkurlar aracılığı ile oynanan bir askeri strateji temelli bir eğlencedir. Özünde grup şeklindeki takımların birbirine boyalı toplar ile ateş etmesi ve ardından hayatta kalmasına dayanır. Bunun için de ilk kez oynayacak kişiler paintball can yakar mı şeklinde sorular sorabilirler.

Paintbal Can Acıtır mı?

Paintball oynamadan önce uygun şekilde oyuncuların giydirilmesi söz konusu olur. Çünkü oyun doğal bir ortamda ve boyalı toplar atan silahlar ile oynanacağından dolayı kazanabilmek için rahat olmak önem taşır. Oyuncuların ellerindeki silahlar sadece boyalı toplar ateşleyen basit mekanizmalardır. Ayrıca fırlatma mesafesi yakın ve toplar ise çarpar çarpmaz dağılmak üzere tasarlandığından dolayı karşıdaki kişiye zarar verme şansları olabildiğince en aza indirilmiştir.

Toplar patlayınca içindeki boyalar oyuncunun üzerine dağılır ve böylece oyuncu elenmiş olur. Bu amaca hizmet etmesi istendiğinden dolayı can yakması veya zarar vermesi düzenekler gereği kesin şekilde imkansız hale getirilmiştir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir