paintball çatalcaPaintball Çatalca sahamız şu anda en çok ilgi gören sahamızdır. Çünkü bu saha geniş bir ormanlık alanın içinde bulunduğu gibi piknik masaları, büfesi, mangal yerleri ve oyun içi geniş çaplı kamuflajların kullanıldığı en büyük sahadır.

Paintball Çatalca sahası, İstanbul’da Büyükçekmece – Çatalca yolu üzerinde bulunmaktadır. Belli noktalardan gruplar için servis imkanı mevcuttur. Yapmanız gereken grubunuzu kurmak, takımınızı hazırlamak ve bizi arayıp rezervasyon yaptırmaktır.

Paintball Çatalca oyun alanına gelmeden önce oyun hakkında bazı bilgileri edinmenizde fayda vardır. Oyunu daha önceden oynamadıysanız sitemizdeki tüm sayfalarda bu oyunla ilgili detaylı ve hiçbir yerde olmayan yegane bilgileri bulabilirsiniz.

Paintball Çatalca sahası için rezervasyon yaptırmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

PAİNTBALL ÇATALCA

Ateş Et! Vurabildiğin Kadar Varsın

Paintball Çatalca yerleri, İstanbul’da bu sporu sevenlerin ilk durağı halindedir. Geniş ormanlık alanların bulunduğu Çatalca’da Nokta Paintball’a ait bir saha da bulunmaktadır. Paintball Çatalaca sahanın en çok tercih edilmesinde Paintball oynamaya çok elverişli bir ortamın bulunması, piknik alanları, mangal yerleri, çocuklar için oyun alanları, büfe gibi ihtiyacınıza cevap verecek birçok sebep bulunmaktadır.

Nokta Paintball olarak değerli müşterilerimize bu oyunu oynamadan önce gerekli bilgileri, bilinmeyenleri her sayfamızda anlatmaktayız. Bu yazıda da paintball sporunun nasıl ortaya çıktığına ve paintball silahlarına değinilmiştir.

Paintball, rakipleri vurmak için içlerinde öldürücü etkisi olmayan boyalı jel kapsüllerinin bulunduğu silahlarla oynanan oyundur. Bu silahlar basınçlı gazlarla çalışır.

Paintball oyunlarında kullanılan silahlar zaman içinde değişikliklere uğramıştır – şu anki kullanım amacıyla yıllar önceki amaç aynı değildir.

Ağaçlar, yollar ve inekler için işaretleyiciler:

İster inanın ister inanmayın, bu işaretleyici silahlar 70li yıllarda çiftçiler ve orman ekipleri tarafından ağaçları, yolları ve büyükbaş hayvanları işaretlemek için kullanılmıştır. O zamanlar kullanılan silahlar benzinle çalışırdı. Sonraları sıkıntıdan yada parlak bir fikir olarak, bu silahlar nesneleri vurmak yerine etrafta oyun oynayıp insanların birbirine ateş etmesi için kullanılmaya başlandı.

Ve o zaman paintball ortaya çıktı:

1981 yılında bir arkadaş grubu kendi eşsiz paintball oyununu ilk olarak oynadılar. Bu oyunlarda ağaçları işaretledikleri silahları kullandılar ve aralarında konuşup bu silahın üretici fabrikasından hisseler aldılar. Bunun ardından silahlar üzerinde, merminin gücünü ve hızını kontrol edebilmek gibi bazı değişiklikler yapıldı.

Daha sonra da bu arkadaş grubu, 1982 yılında, New York eyaleti Rochester kenti yakınlarında bulunan “Viola” yerleşim yeri halkına ve topluma tanıttılar.

İlk paintball silahı:

Paintball için dizayn edilmiş ilk ve tek silahın ismi Splatmaster idi ve silah, 3 temmuz 1985 ylında patent alan Robert Shepherd isimli kişi tarafından yapılmıştır. Daha sonraları, elektronik hava basınçlı olarak bilinen silahlar geliştirildi.

Yıkanabilen ilk paintball silah mermisi:

George Skogg isimli bir adam, içi yıkanabilen sıvıyla doldurulmuş jelatin kapsülden yapılan özel tasarım mermiler yapmıştır: patenti resmi olarak 6 ocak 1987 tarihinde alınmıştır. Bu özel sıvı dolu mermilerle daha keskin atış yapılabilir: birşeylere çarptığında daha parlaktır ve daha iyi görülebilir. Normal sabun, su ve deterjanla kolayca yıkanabilir.

Paintball silahları yıllar geçtikçe daha çok kullanıcı dostu olmuştur. Hayvanları ve ağaçları işaretlemek için kullanılan silahların ilerde insanların eğlenmesi için kullanılacağı kimin aklına gelirdi ki? Yaşasın paintball!

Paintball Çatalca sahamızda siz de rezervasyon yaptırmak isterseniz bize 0535 778 8597 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.