Paintball strateji ve takım olma duygularının ön planda olduğu bir oyun olarak özetlenebilir. Her oyunun kurallarına göre oynanması ve bu kurallara uygun şekilde oynandığının belirlenmesi gerekir. Aksi durumda kuralların kişisel olarak yorumlanması oyunun amacı dışında oynanmasına neden olabilir. Bunun için her spor dalında olduğu gibi Paintball için de hakemlik uygulamasından yararlanılır. Paintball hakemlik kursu takibi yaparak da bu görevi üstlenmek isteyen kişilerin hakem olmasına imkan verilir.

Paintball Hakemlik Süreci

Paintball hakemliği yapmak için lisansı bulunan bir hakem olmanız gerekir. Bunun için de bu alanda hakemliği bulunan eğitmenler tarafından yasal şekilde düzenlenen hakemlik kurslarına gitmelisiniz. Kurs sırasında tüm strateji ve kuralların yorumlanması konusunda eğitim almanız sağlanır. Eğitimin amacı hakemlik yapmak için temel düzeyde bilgi sahibi olmanızdır. Bu ilanlara ulaşmak için takip etmeli ve ardından istenen evrakları hakemlik kursuna ulaştırmalısınız.

Nasıl Paintball Hakemi Olunur?

Paintball hakemlik kursunu tespit ettikten sonra yapmanız gereken başvuru formu ve istenen lisans bedelini kursa ulaştırmak olmalıdır. Formdaki bilgileri eksiksiz olarak doldurmalısınız. Verilen banka hesap numaralarına da kurs bedeli ve lisanslı hakem belgeniz için gereken bedeli yatırdıktan sonra belirlenen yerde ve saatte kurslara eşlik etmeniz gerekir. Eğitim sonunda yapılan uygulama ve yazılı sınavda başarılı olmanız istenir. Ardından hakemliğiniz onaylanır ve lisansınız imzalı olarak size teslim edilir. Paintball Oynamadan Önce İstenen Bir Belge Var mıdır? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir