paintball istanbul avrupa yakasıPaintball İstanbul Avrupa Yakası tarafında artık sıkça oynanmaktadır. İstanbul’da popüler bir oyun haline gelen bu spora olan ilgi arttıkça Paintball İstanbul Avrupa Yakası sahalarımız da artmaktadır.

Paintball İstanbul Avrupa Yakası tarafında Büyükçekmece, Avcılar, Çatalca ve Beylikdüzü paintball sahalarımızda sizleri ağırlayabiliriz. Bu sahalardan birinden rezervasyon yapmadan önce grup arkadaşlarınızı bulun. Takmınızı kurduktan sonra nerede oynayacağınıza karar verin. Eğer ailenizle veya diğer yakınlarınızla gelmek isterseniz, piknik alanı ve çocuklar için oyun alanlarına sahip olan sahalarımızı tercih edebilirsiniz.

İstanbul her ne kadar yeşil alan sıkıntısı çekse de Paintball İstanbul Avrupa Yakası sahalarımız doğayla iç içe, ormanlık alanlarda bulunmaktadır.

Peki Paintball oyununun taktikleri nelerdir? Tabi ki bilmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bu taktikleri bilerek oyuna gelmeniz, size rakiplerinize karşı avantaj sağlayacaktır.

Paintball İstanbul Avrupa Yakası tarafından rezervasyon için bize ulaşın.

PAİNTBALL İSTANBUL AVRUPA YAKASI

Paintball Taktikleri

Paintball sporu, kurulduğu tarihten bu yana küresel alanda büyük gelişmeler kaydetti. 2004 yılından bu yana yaklaşık 12.7 milyon insan bu oyunun içinde yer aldı.

Popülaritesi hala artmaktadır ki bu sporu, “Dünyadaki En Popüler Ekstrem Sporlar” arasında üçüncü sıraya kadar yükseltmiştir. Bu veriler, “Uluslararası Spor Malzemeleri Üreticileri Birliği” nin 2005 yılında yaptığı istatistik raporlarına dayanmaktadır.

Oyunun popülaritesi arttıkça oyuncular, kazanmak için yeni taktikler öğrenmek zorundadırlar ve baskın saldırısı taktiği, zaferi rakibin ellerinden almak için en güvenilir taktiklerdendir. Çünkü bu taktikte kişi düşmanını, bir yılan gibi sinsice saldırarak yok eder.

Bu savaş manevralarının nasıl yapılacağını öğrenmek isteyenler için bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz:

  1. Sakin kalın:

Bu tür bi taktikte temel amaç; düşmanının yakınlarında bile olmadığını düşünen bir rakibi vurmaktır. Düşmana nişan alınca hemen ateş edilmemeli; bir müddet rahatlayıp en iyi atış yapılmalıdır.

Hareket etmeyin. Hareket sadece yerinizi belli etmeye yarayacaktır. Hedef almaya çalıştığınız düşman hareket ettiği için hedef alamıyor musunuz? Eğer buna cevaben sizde hareket ederseniz, artık şanslar eşitlenmiş olur ve sizin onu gördüğünüz gibi o da sizi görebilir.

  1. En iyi zamanı bekleyin:

Hedefinizi gördüğünüz zaman aradaki mesafe çok fazla ise sakince bekleyip sessiz kalmak en iyisidir.

Buradaki düşünce rakibin sizin menzilinize girmesini beklemektir; çünkü eğer erken ateş eder ve ıskalarsanız aynı şekilde siz de açığa çıkmış olursunuz ve rakibinize sizi vurma şansı verirsiniz.

  1. Atış serbest:

Eğer rakibiniz sizin yakınlarda olduğunuzu anlarsa ateş etmekte tereddüt etmeyin. İlk adım atan siz olduğunuzdan daha iyi nişan alıp ateş etme şansınız olacaktır.

Baskın saldırısı, harekete geçmeden önce yapacaklarını hesap eden kişiler için çok uygundur. Deli fişek gibi hareket eden bir oyuncu asla ilerleyemez. Bu taktiğin özü, kişinin kendi yerini belli etmeden keskin bir şekilde nişan alıp iyi bir atış yapmasıdır.  Paintball İstanbul Avrupa Yakası‘nda Nokta Paintball sahalarına gelecek oyuncularımıza tavsiyemizdir.