paintball istanbulPaintball İstanbul içinde ekstrem sporlar arasında en çok oynanan sporların başında gelmektedir. Bu sporun en çok tercih edilmesinde; bir grup aktivitesinin önüne geçmesi, çok keyifli bir oyun olması, strateji sebebiyle zeka geliştirmesi, oyun öncesinde ve sonrasında yapılan etkinlikler ve bir doğa sporu olması etkilidir. Paintball İstanbul sahaları da gün geçtikçe ve bu oyuna gelen talep arttıkça doğal olarak çoğalmaktadır.

Nokta Paintball İstanbul olarak sahalarımızda ister oyun öncesinde ister oyun sonrasında piknik yapabileceğiniz masalar ve alanlar bulunmaktadır. Ayrıca çocuklarınız için bir oyun parkı da yer almaktadır. Tüm ailenizle ve arkadaşlarınızla güzel bir gün geçirmek isterseniz Paintball İstanbul sahalarımız için 0535 778 85 97 no’lu telefondan bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Paintball İstanbul içi rezervasyon ve ön bilgi için bizimle iletişime geçin.

PAİNTBALL İSTANBUL

Paintball İstanbul içinde oynanan popüler oyunlar arasında yer almaktadır. Bu sporu bilmeden veya bilgi sahibi olmadan bu oyunu oynamak size eğlenceli gelmeyecektir. Bu yüzden az da olsa ön bilgi edinmeniz oyundan alacağınız keyfi daha da arttıracak ve bu sporu daha fazla sevmenizi sağlayacaktır.

Savaş oyunlarını seven kişiler paintball oynamayı da kesinlikle severler. Bu oyun 20 yılı aşkın süredir varolmuştur ve içinde, insana gerçekmiş gibi hissettiren; ateş etme, koşma, eğilme gibi aktiviteler bulundurur.

Aralarındaki tek fark; birisinde gerçek mühimmat kullanılırken diğerinde boya kapsülleri kullanılıyor olmasıdır. Atışlarda kullanılan mermiler 68 kalibrelik jelatin kapsüllerdir. Takımların yaptıkları atışları ayırt edebilmeleri için bu mermilerin farklı renkleri mevcuttur.

Vücudunun herhangi bir yerinden vurulan kişi otomatik olarak oyun dışı kalır. Takımların oyunu kazanmaları için başka yollar da vardır. Her takıma bir bayrak verilir ve düşmanın bayrağını ele geçiren kazanır.

Başka bir oyunda da sahanın ortasına konuşlandırılmış tek bir bayrak vardır. Bunu ele geçiren herhangi bir kimse oyunu kazanır. Bu oyunu kazanmanın diğer yolu da karşı takımın bütün oyuncularını vurup oyun dışı bırakmaktır.

Oyun küçük alanlarda da büyük alanlarda da oynanabilir. Küçük sahalar, içerisinde oyunculara koruma sağlayan setlerin bulunduğu basketbol sahası büyüklüğünde sahalar olabilir. Bunlar eğlence oyunları olarak adlandırılır. Her takımın en az beş en fazla on oyuncuya sahip olmalıdır.

Yüz kişiden fazla katılımcının olduğu oyunlar senaryo oyunları olarak adlandırılır. Bugüne kadar kayıtlara geçen en büyük oyun; 2005 yılında, 700 akre (yaklaşık 300 hektar veya 2500 metrekare) alanda ve 3000 kişinin katılımıyla oynanan senaryo oyunudur.

Bu sporda bu tarz etkinlikler düzenleyen camialar vardır. Farklı liglerde düzenlenen bu etkinlikler turnuva olarak adlandırılır. Takımlardaki oyuncu sayısı 3 ile 10 arasında değişir. Bu tür oyunlarda kurallar değişiklik gösterebilir  dolayısıyla oyuncular önceden bilgilenmelidir. Paintball İstanbul içinde bu turnuvalar hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bu oyunlarda güvenlik her zaman ilk sırada geldiğinden oyuncular gerekli güvenlik ekipmanlarını giymiş olmalıdır. Bunlar başlık, koruma yeleği, eldiven, dirsek koruyucu ve dizliklerdir. Silahtan çıkan mermilerin maksimum hızı saniyede 300 fit (90 metre) civarındadır.

Paintball dünyada en popüler üçüncü ekstrem sporudur. Ufak yaralanmalar dışında güvenli spor olarak da düşünülebilir. Bu da tabii ki oyuncuların kurallara sadık kalmasına bağlıdır. Bu spora ilgi duyan kişiler bulunduğu yerlerdeki yerel kulüplere üye olup eğlenceye katılabilirler.

Siz de Paintball İstanbul sahalarımız da bu keyifli oyunu oynamak istiyorsanız bizi hemen arayın!