paintball nasıl nişan alınır?

İlk kez Paintball oynayacak olanların aklına takılan sorulardan biriside oyunda kullanılan silahla nasıl nişan alacaklarıdır. Peki, Paintball nasıl nişan alınır?

Oyun silahı ile nişan almanın prensibi aslında gerçek silah ile aynıdır. Gez ve arpacık silahta bulunmaktadır. Gerçek silah da olduğu gibi bir göz kapatılarak gez ve arpacık aynı hizaya getirilerek atış yapılır.

Paintball Silahı Nişan Alma Teknikleri:

  1. Tek Gözle Nişan Alma: Bu teknik gerçek silahlardaki sistem ile aynıdır. Yani tek göz kapatılarak gez ve arpacı ile hedefi aynı doğrultuya getirip ateş edilir. Bu sistem paintball için pek başarılı sayılmaz.
  2. Boya Topunu Takip Ederek Nişan Alma: Silahtan çıkan boya topunun yan tarafından bakılarak nereye gittiği görülebilmektedir. Gidiş yönü tespit edildikten sonra hedef vurulacak şekilde atış yapılır.
  3. Çift Gözle Nişan Alma: Oyun silahının yanından paralel olarak atış yapacağımız hedefe bakarız. Bu bakış ile aynı zamanda boya topunun gittiği yeri de görürüz. Bu yöntem ile hem doğru atış yapmayı hem de boya topunun yönünü tayin ederiz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir