paintball nedir

Eğlence sektöründe farklılık arayanların korku, endişe, heyecan ve macerayı bir araya getirerek oluşturdukları yeni bir oyun, paintball nedir sorusuna en net verilecek cevaptır.

İngilizcedeki adı out door olarak bilinen oyun hem bir oyun hem de bir spor dalı olarak da betimlenmektedir. Menşei Amerika Birleşik Devletleri olarak bilinir. 1970 senesinde iki arkadaşın şakalaşmak amacıyla ortaya çıkardığı oyun, renkli boyalarla dolu olan tabancalardan ateş atılması olarak başlamıştır.

Bu yıllarda oyun olarak başlayan paintball 1980 senesinden sonra bir spor dalı olarak herkes tarafından oynanmaya başlanmış ve ticari sektöre dönüşmüştür. Oyunda kullanılan ana malzemeler pusula ve harita olup, tüm taktiklerini başarı ile sergileyerek hayatta kalmayı başaran kazanan takım olurdu.

Savaş ve savaştaki strateji üzerine kurulu olan oyun, boya kapsülleri ile havaya taktiksel olarak saçılan silahların kullanımı üzerine kuruludur. Takım ruhu oyunun bir diğer belirleyici faktörüdür. Bayrağı ele geçiren takım oyunu kazanan takımdır. Uluslararası çok beğenilerek oynanan oyun federasyon bazında turnuvalar düzenleyecek kadar hızla gelişmiştir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir