Uluslararası arenada resmi bir sponsor olarak tanıyan paintball birçokları tarafından tercih edilen ve sevilen bir spordur. Paintball oyunu havalı tabancalarla oynanılan bir tür grup etkinliğidir. Bu oyunda 50 kalibrelik boya topları atan silahlar kullanılır. Bu silahların menzili yaklaşık olarak 50 metredir. Korumasız oynandığı takdirde bir hayli tehlikeli olabilen bu oyun yakın mesafeden ateş edilmesi ya da bilinçsizce oynanması halinde de bir hayli riskli olabilmektedir. Aynı zamanda sürekli olarak koşulması ve hareket edilmesi sebebiyle yoğun tempolu bir oyundur. Bu sebeple de belli bir fiziksel kuvvet istemektedir. Peki, paintball oynamadan evvel istenen bir belge var mıdır?

Herhangi Bir Belge İstenmez

Paintball oyununa başlamadan önce kullanıcılardan herhangi bir belge istenmemektedir. Hakem kullanıcılara sağlık problemlerinin olup olmadığını sorar ve sağlık sorunlarının olmadığı, mesuliyeti kabul ettiklerine dâhil bir belge imzaları istenir. Bu durumdan sonra hakem oyuna izin verir. Onun dışında bir yetkinlik ya da yeterlilik belgesi paintball oynamak için istenmemektedir. Dileyen herkes bu oyuna katılarak onun heyecanına dâhil olabilmektedir.

Hastalık Durumunda

Eğer oyuncu astım ya da kalp rahatsızlığı bir sıkıntıya sahipse hakem oyun oynamasına izin vermeyebilir. Eğer oyuncu çok ısrar ediyorsa ve sağlık sorunlarından dolayı oluşabilecek sorunların sorumluluğunu aldığına dair bir belge imzalarsa hakem oynamasına izin verebilmektedir. Bu durumdan sonra oluşabilecek sağlık sorunlarından dolayı oluşabilecek sorunlar tamamen kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Paintball Oynarken Yaralanmalar Oluyor mu? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir