Paintball hakkında bilinmesi gereken birtakım hususlar elbette vardır. Bunların başında da oyunun ne kadar süreceği gelir. Elbette paintball oyuncuları bu süreyi kendi aralarında yeniden kararlaştırabilir. Ancak yaygın olan uygulama şudur ki; paintball oyunu on beş dakika hazırlık, on beş dakika bilgilendirme ve bir saate yakın da oyun olmak üzere yaklaşık olarak bir buçuk saat sürecektir. Elbette oyun süresi takımların kendi aralarında belirlemiş oldukları senaryolara göre değişkenlik arz edebilecektir. Keza hazırlık süresince giyinme ve benzeri faaliyetler de bu süreye etki edebilecektir. İşte Paintball oynamadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? sorusunun ilk yanıtı budur.

Oyunun Kuralları Hakkında Ne Söylenebilir?

Paintball oyununda belli başlı kurallar da mevcuttur. Bunların neredeyse tamamı güvenlik ile alakalı kurallardan meydana gelir. İlk olarak da yakından ateş edilmemesi gerektiği bilinmelidir. Yakından kasıt yaklaşık olarak beş metre kadardır. Aynı zamanda bakmadan ateş edilmemesi ve karşı tarafın yüzü gibi hassas noktalarına nişan alınmaması da son derece önemlidir. Nihayetinde oyun süresinde taraflar maskelerini ve diğer koruyucu kıyafetlerini asla çıkarmamalıdır.

Oyundaki Takımlara Dair Bilinmesi Gerekenler

Paintball oyunu bireysel olarak ya da aynı taraftaki birkaç kişi ile oynanabilecek bir oyun değildir. Muhakkak iki ayrı takım bulunmalı ve bu takımların her biri kendi aralarında birbirlerini saf dışı bırakmaya yönelik bir senaryo belirlemiş olmalıdır. Bu bayrağın alınması ya da iki takımın da sahip oldukları bayrakları koruması benzeri bir senaryo olabilir. Akabinde her iki takımda da en az dört ya da beş kişi olmalıdır. Nihayetinde takımlar arasındaki oyuncu dağılımı oyuncuların paintball hakkındaki deneyimleri de göz önüne alınarak dengeli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Daha fazla paintball hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Paintball Tavsiyeleri yazısına göz atabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir