Paintball oyununda kullanılan silahların gerçek silahlardan görsel olarak pek bir farkı yoktur. Fakat nişan alma konusunda aralarında pek çok farklılıklar vardır. Oyun oynarken nişan alma kısmında bazı yöntemler vardır. Paintball oynarken nasıl nişan almalıyım? Hangi teknikleri kullanmam gerekiyor gibi soruların cevabının bilinmesi oyun esnasında çok işinize yarayacaktır.

Gözle Nişan Alma

Gözle nişan alma tekniği tek göz ve çift göz olarak ikiye ayrılır. Tek göz ile nişan almada gerçek silah taklit edilir. Tek gözle nişan tekniği, tek göz kapatılarak diğer gözle gez, arpacık ve hedefe atış yapılmasından oluşur. Bu teknik paintball oyunu için doğru bir yöntem değildir. Çünkü paintball‘da kullanılan boya topu yuvarlaktır ve hedefe doğru yol alırken bazı etkenlerden dolayı kavis veya falso alabilir. Çift gözle nişan alma yöntemi ise bu spor için en iyi yöntemdir. Bu yöntemin doğru kullanılması için çok pratik yapmak gerekir. Çift göz ile nişan alma yönteminde işaretleyicinin yanından paralel bir biçimde atış yapılacak olan hedefe bakılır.

Boya Topunu İzleyerek Nişan Alma

Genelde oyuncular tarafından kullanılan tekniktir. Kendi kendine fark edilebilme olasılığı yüksek olan bu yöntemin öğretilmesine gerek yoktur. İlk atış gerçekleştikten sonra boya topu izlenir ve bir sonraki atış ona göre ayarlanıp yapılır. Bu yöntem için profesyonel olunmasına gerek yoktur. Paintball Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir