Hemen her yaş grubundan insanın saatlerce eğlenerek oynadığı paintball gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Bir bilgisayar oyunun içerisinde yaşıyormuşçasına başlayan oyunda en çok silahtaki merminin tükenmemesine ve doğru gizlenmeye önem gösterilmesi gerekiyor. Çünkü doğru saklanılmazsa kısa süre içerisinde vurulup hemen oyundan çıkılabilir. Bu da haliyle keyif vermemekte. Peki, paintball oynarken nasıl saklanılmalıdır?

Paintball Oynarken Doğru Saklanma

İlk dikkat edilmesi gereken vurulmamak. Bunun için çok hareketli olmak tehlikelidir. Çok sık mevzi değiştirmekte hedef teşkil edecektir. İlk olarak uygun mevzi seçip oradan rakibi takip etmek önemlidir. Mevzide ise ne tam oturulmalı ne de tam ayakta durulmalıdır. Bunun yerine hafif çömelir pozisyonda olmak her durumda hareket etme imkanı sağlıyor. Rakibin doğru anı yakalandığında ise en az görüntü verecek şekilde saldırıya geçilir. İlk atış yapıldıktan sonra hızlı ve pratik olunursa birkaç mevzi değiştirip geri kalan rakiplerin şaşırması sağlanabilir. Yine mevzide çömelir pozisyonda olmak önemlidir.

Paintball Oyununda Vurulmamak

Paintball oyununda vurulmamak önemlidir. Bunu sağlamak içinse rakibi çok iyi takip etmek zaman zaman şaşırtmalar yapmak ve çok sık görüntü vermemek önemli konulardır. Bunlar sağlanırsa göğüs göğüse çatışma olana kadar genellikle vurulma olmaz. Lakin çok sık hareket edilir ve her hareket rakip oyuncular tarafından gözlemlenirse toplu atışa maruz kalmak ve boyaya bulanmak kaçınılmazdır. Paintball Hakeminin Görevleri Nelerdir? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir