Paintball insanların grup halinde aktivitede bulunmak istediklerinde oynadıkları bir takım oyunudur. Bir grup arkadaş bir paintball sahasına gidip iki takıma ayrılarak birbirlerini vurmaya çalışır ve belirli sayıda isabet alan kişi oyun dışında kalır. Peki, paintball oynarken yaralanmalar oluyor mu?

Paintball Oynarken Yaralanma Durumu

Paintball oynayan kişilerin yaralanmasının önüne geçmek için bir takım önlemler alınmaktadır. İlk olarak paintball alan yetkilisi oyunculara kuralları anlatır ve herhangi bir yaralanma durumu ile karşılaşmamak için kişilere kafalarındaki kaskı çıkarmamaları sıkıca tembih edilir. Bunun dışında parkurda düşme, ayak burkulması gibi durumlarda ufak tefek yaralanmalar kişilerin başına gelebilir. Ancak dikkatli bir şekilde parkurda saklanan ve kaskını başından oyun bitmeden çıkarmayan kişiler herhangi bir şekilde yaralanmaz. Bunun için kişilerin rakip oyunculardan kaçarken veya saklanırken dikkatli olmaları ve oyun bitmeden kafalarındaki kaskı çıkarmamaları gerekir.

Paintball Oynarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Paintball oynarken kişinin kendisine ve çevresindeki insanlara zarar vermemesi için oyun bitmeden önce kaskını çıkarmaması gerekir. Bunun dışında oyuncuların alkollü veya ilaç etkisinde iken paintball oynamamaları gerekir. Paintball oynarken kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka nokta ise oyuncuların bakarak ateş etmeleridir. Rastgele ateş eden kişiler çevredeki insanlara zarar verebilir. Ayrıca kişi rakip oyuncuyla arasında 5 metreden az bir mesafe varsa rakibine ateş etmemelidir. Çünkü bu durumda rakip oyuncunun cani bir hayli yanmaktadır. Paintball Ekipmanları Nelerdir konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir