Paintball çok fazla kişi tarafınca bir saha içerisinde oynanabilen bir oyun olduğunda dolayı bir planınızın olması lazımdır. Bundan dolayı paintball oynayacak olanlara tüyolar verebilecek duruma gelmeniz gerekebilir. İlk önce oyun içerisinde hareket etmeniz gerekmektedir. Saha içerisinde sabit kalmadan sürekli yer değiştirmeniz ve rakibin kafasını karıştırarak oyun dışı etmeniz lazımdır.

Yer değiştirebilmek ve rakibi bulmak için ise sahayı oldukça iyi tanımanız gerekir. Hangi yerden nereye çıkabileceğiniz aklınızda bulunması gerekir. Silahın elinize tam oturması ve çok iyi tanımanız şarttır. Silaha çok hakim değilseniz koşarak ateş etmek yerine sabit bir şekilde mevzi alarak ateş etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu tüyoları oyun içerisinde uyguladığınız zaman rakibinizden birkaç adım önde olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Paintball İpuçları

Oyun içerisinde zamanı çok iyi kontrol etmeniz lazımdır. Sınırınızı korumanız ve oyunun amacını benimsemeniz gerekir. İpuçları oldukça önemlidir. Takım içerisinde belirli bir anlaşma dili kurmanız ve karşı takımın anlamsına fırsat vermeden iletişim kurmanız gerekir. Küçük ipuçları sayesinde karşı takımın yerini efor harcamadan bulursunuz. Paintball sporunda efor çok sarfettiğiniz için bu önemlidir.

Paintball Kazanma Taktikler

Oyun içerisinde taktik belirlemeniz için oyundan önce plan kurmanız gerekir. Plansız girilen bir oyun sahasında ne yapacağınızı bilmeden ve takım oyunu kuramadan bireysel yetenekler ön plana çıkar. Daha sonrasında ise ateş ederken hedefe odaklanmanız ve hedef almanız gerekir. Her bir mermi oyun içerisinde değerlidir. Bunu iyi kullanmanız takımın kazanmasını sağlar. Paintball Oynamaya Engel Olan Durumlar Nelerdir? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir