Paintball oyunu kişilerin veya takımların kendilerini savunarak rakiplerini yenmek için oynadıkları bir oyundur. Paintball oynarken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Paintball oyuncuları nelere dikkat etmelidir? ve oyun sırasında yapılması gerekenlerin neler olduğunu sizin için araştırdık.

Güvenlik Önlemleri

Paintball en eğlenceli oyunlardan biridir. Aynı zamanda takım olarak oynandığı için zevkli ve heyecanlı oyunlardan biridir. Paintball oynamadan önce güvenlik açısından önemli olan kısımlara dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun sırasında verilen maske asla çıkartılmamalıdır. Maskeyi o anda çıkartmak gerekiyorsa bile bu saha dışında yapılmalıdır. Bakmadan ateş etmek de sakıncalı durumlardan biridir. Rakiplerinize ateş ederken aranızdaki mesafenin en az 5 metre olması gerekiyor. 5 metreden daha az bir mesafeden ateş etmeyin. Çünkü bu atışlar can yakıcı olabilir. Paintball oyununu oynamadan önce kesinlikle alkol alınmamalıdır. Bu durum kişi ve çevresindeki insanlar açısından tehlikeli olabilir.

Duruş Şekli

Paintball oynarken duruş şekli bireysel savunma açısından önemlidir. Durulan mevzilerde mevzileri duruş pozisyonuna göre ayarlamak gerekiyor. Oyun oynarken sabit kalınmamalıdır. Sürekli hareket içinde olmak rakibin kafasını karıştıracağı için iyi bir taktiktir. Hareketli olmak gerekiyor kısmını da yanlış anlamamak lazım. Çünkü sürekli mevzi değiştirmek çok fazla açığa çıkmak demektir. Yani kolay hedef olmamak için hareketli olmak gerekiyor ama bu sürekli mevzi değiştirmek anlamına gelmiyor. Atış esnasında oyuncuların çömelmesi iyi bir yöntem olacaktır. Paintball Kıyafetlerinin Özellikleri Nelerdir? merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir