Paintball günümüzde en yaygın olarak tercih edilen grup aktivitelerinden birisidir. Özellikle şehir yaşamında kurtarıcı bir grup etkinliği olarak görülen paintball bütün dünyada sevilen ve resmi federasyonu sayesinde tanınan uluslararası bir spordur. Paintball oynamak için herhangi bir şart veya zorunluluk bulunmasa da paintball oynamaya başlamadan önce bazı hazırlıklar yapılmaktadır. Oyuncular oyun sahasına gelmeden önce bir hazırlık yapmasa da oyunun hemen öncesinde oyun başlamadan önce yapılması gereken bir kaç şey vardır. Peki, Paintball Oyunu Öncesi Hazırlıklar Nelerdir

Kıyafetlerin Giyilmesi ve Hazırlanma

Öncelikle ilk yapılması gereken paintball sahası tarafından oyunculara kıyafet dağıtılmasıdır. Oyun esnasında darbe ve yaralanmaları önlemesi amacıyla bir maske, bir kamuflaj ve 1 çift eldiven oyunculara dağıtılarak herkesin eksiksiz giydiğinden emin olunur. Kıyafetler oyun esnasında hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple bütün kıyafetlerin doğru ve tam giydiğinizden emin olmalısınız.

Oyun Hakkında Bilgi Verilmesi

Daha sonra ise saha ekibi tarafından oyunculara paintball sahası ve kuralları hakkında bir 15 dakikalık brifing verilir. Bu şekilde öncelikle saha tanıtılmış olur. Daha sonra ise bütün oyun taktikleri ve kuralları anlatılır. Silahların nasıl kullanılacağı, kıyafetlerin nasıl giyileceği, saha içerisinde hareket etme kuralları, acil durumlarda veya bir aksilik olduğunda sahadan nasıl çıkılacak veya hakeme bilgi verilecek gibi güvenlik kuralları dahil bir çok bilgi bu esnada oyunculara aktarılır. Bunlar dışında oyuncuların tek yapması gereken saatinde sahada bulunmaktır. Paintball Oynarken Yaralanmalar Oluyor mu? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir