Paintball son zamanlarda özellikle gençler arasında oynanan bir doğa oyunudur. Oyunda oyuncular iki gruba ayrılarak ellerindeki içi boya dolu tabancalar ile birbirlerini vurarak oyun dışında bırakmayı amaçlar. Böylece hangi gruptan vurulmadan oyuncu kalırsa oyunu o takım kazanmış olur. Doğada oynanan bu oyunda özel oyun parkurları bulunmaktadır. Peki, paintball sahalarının özellikleri nelerdir?

Paintbal Sahalarının Özellikleri

Doğada arkadaşları ile spor yamak veya eğlenceli zaman geçirmek isteyen kişilerin tercih ettiği etkinlikler arasında paintball ön plana çıkar. Bunun içinde kişiler paintball merkezlerine giderler. Paintball merkezleri genelde kahverengi ile yeşilin buluştuğu doğal ormanlık alanlarıdır. Paintball sahalarının en büyük özelliği engebe ve dağlık alanlardan oluşmasıdır. Çünkü oyuncular bu alanlarda daha kolay bir şekilde saklanarak düşmanlarını tuzağa düşürebilir. Ancak paintball sahaları engebeli ve dağlık alanlar olması hayati tehlike yaratabilecek alanlar olduğu anlamına gelmez. Bilhassa paintball sahalarında oyuncular için tehlike oluşturabilecek faktörler ortadan kaldırılır.

Toprak, Çamur, Yeşillik İç İçe

Paintball sahaları oyuncuların kendilerini gizlemeleri için kum torbaları ile örülmüş alanlar, kazılmış çukurlar, baraka tarzı yapılar ve büyük ağaçlık alanlardan oluşur. Paintball oyuncuları takımlara ayrıldıktan sonra bu alanlara yayılarak düşmanlarını vurmaya çalışır. Daha açık bir ifade ile paintball oyun sahalarında toprak, çamur ve yeşilin her tonu iç içedir. Zaten bu oyun doğada oynandığı için gerçekçidir.

Paintball kilo sınırı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir