paintball silahı nasıl çalışır?

Paintball oyunun vazgeçilmez elemanlarından biriside silahıdır. Peki, Paintball silah nasıl çalışır?

Paintball işaretleyicilerinin arka tarafında bir tüp bulunmaktadır. Bu tüpün içi karbondioksit gazı ile doludur. Tetiğe basıldığında namlunun içine basınç verilmiş olur. Bu süreçte haznede bulunan boya topu basınç ile beraber hareket eder ve hedefe doğru yol alır. Hedefe ulaştığında ise üzerinde patlar ve boyalar dağılır.

Oyunun kurallarını ne kadar iyi bilseniz de kullanacak olduğunuz silahın özelliklerini ve nasıl kullanılacağını bilmezseniz oyunda başarılı olamazsınız ve hem kedinizin hem de oyun arkadaşlarınız hayatını tehlike sokabilirsiniz. Silahın güvenli açma, gerektiğinde ve oyun bittiğinde güvenli kapatma doğru mesafe ve açıyı ayarlayarak ateş etme gibi püf noktalarını bilmek gerekmektedir.

Paintball Silahı Nedir?

Oyunun temel ekipmanlarından birisidir. İçerisinde bulunan boya topları ile rakip oyuncuları vurarak oyun dışı bırakmanız gerekmektedir. Farklı özelliklere ve boyutları sahip silahlar bulunmaktadır. Genel olarak tabanca şeklinde değil de tüfek şeklinde olanlar tercih edilmektedir. Üzerinde boya besleme gözü bulunmaktadır ve oyunda kullanılan boya buraya konulmaktadır. Silahın tipine göre aldığı mermi sayısı değişmektedir.

Silahta emniyet kilidi bulunmaktadır. Oyun başladığında bu kilit açılmalı ve oyun bittiğinde kapatılmalıdır. Silah tipine göre tek tek ve seri atış yapabilmektedir. Paintball silahının üzerinde takılı bulunan gez ve arpacık yardımı ile nişan alınmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir