paintball sporunda uzman olmanın 10 yolu

Paintball keşfedildiğinden bu yana, birçok kişi onu stres atmak için bir yöntem olarak gördü ve bazıları da bu sporda kariyer yaptı. Fakat ortalama seviyedeki oyuncular için ayrılan bütçeler çok azdır ve bu da oyuncuların yeteneklerini bir üst seviyeye taşıyamamasına sebep olur. Paintball sporunda uzmanlaşmak aşağıda yazdığımız on tane yolla gerçekleştirilebilir:

  1. Paintball oynamak; koşmak, zıplamak, sürünmek gibi enerji tüketen fiziksel aktiviteler yapmayı gerektirir. Fiziksel olarak forma girebilmek için; alkol, sigara ve uyuşturucu maddeler gibi kötü alışkanlıklardan kurtulup, doğru beslenmek, yürüyüş yapmak ve koşmak gerekir.
  2. İyi bilgilenin: oyunu oynamak ve oyunda uzmanlaşmak isteyenler için bu spor hakkında kitaplar, dergiler ve internet üzerinde bulabileceğiniz bilgiler mevcuttur. Beceriler, oyun oynandığı sırada edinilmelidir tabi ki ama yine de dışarıdan öğrenilen taktikler ve tavsiyeler de önemlidir.
  3. Kroki üzerinde pratik yapın. Oyunun oynanacağı çevreyi iyi değerlendirin. Paintball, oyuncular için gerçek dünyanın bir senaryosudur. Saçma gelebilir ama bir süpermarkette yeteneklerinizi geliştirmeyi deneyebilirsiniz. Kaçış rotalarını ve alış veriş yapan insanların nerede olduğunu gözünüzün önüne getirerek atacağınız diğer adımı düşünebilirsiniz.
  4. Oyun için öncelikli olan tüm ekipman ve aksesuarları hazır edin. Temizleme bezleri, bataryalar ve diğer malzemeleriniz oyun başlamadan önce hazır olsun ki zamandan tasarruf edebilin.
  5. Paintball oynamaya uygun rahat kıyafetler giyin. Kolayca hareket edebileceğiniz, rahat, bol ve kamuflaj desenli kıyafetler seçin. Rakiplerin sizi farkedip vurabilmesini engellemek adına ses yapmayan kıyafetler seçmeye özen gösterin.
  6. Oyundan önce eğer vakit varsa sahaya çıkıp kendinizi biraz alıştırın. Bir oyuncu bunu yaparak özellikle gündüzleri oyun sırasında müsabaka sahasını gözünün önünde canlandırabilir. Saklanma yerlerini ve rakiplerin gidebileceğini umduğunuz yerleri iyi kontrol edin.
  7. Oyunu oynarken önemli görevler üstlenin. Üstünüze düşen görevi bilin ki hem kendiniz hem de takımınız için stratejiler üretebilesiniz.
  8. Her oyunda taktik değiştirip esnek olun. Rakipler, hep aynı şeyleri yapan bir oyuncunun yapısını çözüp bunu ona karşı kullanabilir.
  9. Geçmişte yaptığınız hataları gözden geçirip tekrar aynısını yapmamaya çalışın. Bir oyuncunun alabileceği en iyi tavsiye son oyununa bakıp ordan ders çıkarmasıdır.
  10. Ekipmanlarınızı geliştirin: Bazı aksesuarları geliştirip iyileştirmenin ucuz yolları vardır. Bunu yaparak sadece veriminiz artmakla kalmayıp kendinize olan güveniniz de artacaktır.

Paintball sporunda uzmanlaşmak biraz zaman alacaktır. Sabırlı olun, pratik yapın ve unutmayın ki zaman, pahalı bir ekipmandan daha önemlidir. Paintball oynamak bir tür alışkanlıktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir