Paintball, genellikle 90 dakika süren bir oyundur. Bu sürede oyun içerisine kullanılan birçok malzeme vardır. Birçok malzeme kalite ve türüne göre değişkenlik gösterir. Paintball teçhizatları nelerdir? Oyunda ne tür teçhizatlar kullanılır sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Paintball Teçhizatları

Paintball Silahları: Teknik özelliklerine göre 3 kısma ayrılır. Pompalı, yarı otomatik ve tam otomatik silahlar. Her silahın teknik özellikleri farklıdır.

Paintball Maskeleri: En önemli koruyucu ekipmanlarından biridir. Yüzün tamamını kapsayan maskeler oyun bitene kadar asla çıkarılmamalıdır. Oyun içerisinde maskeyi çıkaran oyuncular diskalifiye olurlar.

Hız ölçerler: Oyun alanı içerisinde bulunur. Oyuncuların attıkları mermilerin hızını ölçer. Uluslararası standartlar göz önüne alınarak ayarlanmıştır.

Boya Topları ve Mermiler: Boya toplarının sağlığa zarar vermeyecek şekilde hazırlanması önemlidir. Doğal ve bitkisel olmalıdır. Jelatin kapsül içerisinde bulunan boyalar zemine çarptığında patlar. Jelatinin de tamamen doğal olması ve doğa dostu olması önemlidir.

Boya El Bombası: Yaklaşık 5 mm çapında bir alanı boyayabilecek yapıdadırlar. Plastik bir tüpün içerisine boyanın sıkışması sonucu oluşturulur.

Paintball Güvenlik Önlemleri

Fiziksel kondisyon gerektiren bu oyunda sağlık yönünden sıkıntınızın olmaması gerekiyor. Oyun esnasında güveliğin sağlanması için koruyucu kıyafetlerin çıkarılmaması, koruyucu maskenin çıkarılmaması gerekiyor. Rakibinize atış yapmak için aranızda en az beş metre olması gerekiyor. Silahların emniyet kontrollerini yapmak gerekiyor ve atış yaparken atışın rastgele değil hedef belirlenerek yapılması gerekiyor. Paintball Nasıl Ortaya Çıktı? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir