Paitball kurallara uygun oynandığı taktirde oldukça zevkli sporlardan biridir. Ancak bazı yapılan yanlışlar nedeniyle sık olmasa da, vücutta yaralanmalar görülebilir. Genellikle yakın mesafeden oynanan ve darbe sonucunda oluşan küçük yaralanmalardır. O yüzden bu yaralanmalar vücutta açık oluşmaz. Aynı zamanda yaralanmaların ve darbelerin meydana gelmemesi için oyun sahasında tedbirler alınmaktadır. Yinede oyun sırasında yaralanma aldıysanız birçok tedavi ile acıyı hafifletebilirsiniz. Öyleyse paintball yarası nasıl geçer? Genellikle bu gibi durumlarda acının ve kızarıklığın dinmesi için buz tercih edilir. Hasar alınan bölgeye 5-10 dakika boyunca boz kompresi yapabilirsiniz. Böylece kızarıklık ve şişme gibi durumlar en aza indirilecektir.

Paintball Yaraları Neden Meydana Gelir?

Paintball oyununda belirli kurallar ve koşullar vardır. Bu kurallara uymak son derecede önemlidir. En önemlisi de, uzak mesafeden vuruşların yapılmasıdır. Eğer paintball yakın mesafeden kişiye atılırsa, yaralanmalar meydana gelir. O yüzden oyunun kurallarına göre oynanması gerekir. Bu sayede herhangi bir problem teşkil etmeyecektir.

Paintball Yaralanmaların Önüne Nasıl Geçilir?

Paintball kurallara hakim olunduğu sürece tehlikeli bir spor dalı değildir. Aksine eğlenceli ve güvenli oyunlardan bir tanesidir. Yaralanmaların meydana gelmemesi için atışlarınızı uzak mesafelerden yapmalısınız. Yakın mesafeler cilt üzerinde kızarıklığa ve şişliğe neden olabilir. Aynı zamanda yaralanmalar kanamalı değildir. Hafif kızarıklık ve morluk görülebilir. Böyle bir konu söz konusu olduğunda buz kompresi yapmanız faydalı olacaktır. En güzel paintball sahası nasıl anlaşılır? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir