paintball için yaş sınırı nedir

Paintball için yaş sınırı nedir? Paintball oynayabilmek için en az kaç yaşında olmalıyız? Paintball için bir yaş sınırı var mı? Hangi yaş aralığında olanlar paintball oynayabilirler?

Paintball İçin Yaş Sınırı Kaçtır?

Gün geçtikçe paintball severle artmakta ve bu oyuna büyüklerle beraber küçükler de ilgi duymaktadır. Aileler çocuklarını da bu oyuna dahil etmek istemekte ve oyunlarını ailece tamamlayıp gün boyu çocuklarına bu etkinliği yaşatmak istemekteler. Fakat hem aileler, hem organizatörler hem de okul yetkilileri paintball için yaş sınırı nedir? diye bizlere sormaktadır.

Paintball için yaş sınırı çocuklarda 14 büyüklerde ise 60’tır. 14 yaş altındaki çocuklar velileriyle veya bir büyüğüyle sahamıza gelebilir ve oyuna dahil olabilirler.

Fakat 10 yaşın altındaki çocuklarımız maalesef oyuna dahil olamazlar. Bunun sebebi paintball her ne kadar güvenli bir spor olsa da boya topları patlarken belli bir hızda gelir ve kamuflajın üzerinde patlar. Bazen kural dışına çıkan oyuncular yakın mesafeden atış yapabilmektedir. Bir çocuk için yapılan atışlar dayanılmayacak derecede acı verici değildir ancak oyun heyecanı içinde 10 yaş altındaki çocukların hareketliliği sırasında diğer oyuncularla çarpışma ihtimali, düşme ihtimali ve boya toplarında yapılan yakın mesafe atışlarının az da olsa acıtma ihtimalini Nokta Paintball olarak göze alamıyoruz. 

Ayrıca 10 yaş altı çocuklarımız için silahlar, maskeler ve kamuflajlar çok büyük gelmektedir. Dolayısıyla 10 yaş altı olanlar paintball silahını taşıyamaz, maskeler kafalarından düşer ve rahat hareket edemezler.

Ancak yine de aileleriyle beraber gelen 10 yaş ve altı çocuklarımızın gönlü kalmasın diye oyun sonrasında onları sahamıza alarak tedbirli bir şekilde hedeflere atış yaptırmaktayız. 

Paintball üst yaş sınır neden var?

60 olan üst yaş sınırımız için kişinin genel sağlığına bakmaktayız. Bu bazen 70 bile olabilmektedir. Ancak bu oyun yaş sınırından ziyade, büyük bir efor gerektiren spor dalı olduğu için vücut zindeliği gerektirmektedir.

Yeterli kondisyona ve kalp sağlığına sahip olmayan müşterilerimiz maalesef oyun alanına dahil edilemiyor.

Fiyat indirimi var mı?

Belli yaştaki çocuklar için eğer ki okul aracılığıyla veya kendi akran arkadaş gruplarıyla geliyorlarsa paintball fiyatları ile ilgili belli bir indirim ve kampanyamız söz konusudur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir