paintball için hangi kıyaeftler tercih edilmeli

Paintball’a giderken ne giymeliyiz? Hangi kıyafetler tercih edilmeli? İnce mi giyinmeliyiz yoksa kalın mı giyinmeliyiz? Tüm bu sorular için yazımızın devamını okumanız yeterlidir.

Paintball İçin Hangi Kıyafetler Tercih Edilmeli?

Paintball oynarken herşeyden önce rahat olmalısınız. Çok fazla efor sarfedeceğiniz için kıyafetiniz üzerine giyeceğiniz kamuflaj zaten yeterince ısınmanızı sağlayacaktır. Özellikle yazın ince kıyafetler giymenizi öneririz. Kışın ise oyun hareketliliğinize göre biraz daha kalın kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Oyun başladıktan 2-3 dakika içerisinde yapacağınız hareket ve manevralarla beraber adrenalin seviyenizin yüksek olması, vucüt ısınızın çok çabuk bir şekilde artmasını sağlar. Dolayısıyla hareketlerinize bağlı olarak terlemeye başlarsınız. Bu yüzden de giyeceğiniz kıyafetler pamuklu olmalı ki teriniz vücudunuzdan daha rahat atılabilsin ve daha rahat hareket edin.

Paintball oynarken kıyafetlerim kirlenir mi?

Vereceğimiz ekipman ve kamuflajlarla beraber altına giyeceğiniz kıyafetin tümü kapanır. Ancak paintbalların içindeki boya akışkan ve sıvı olduğu için yakın atışlarda bazen boyalar içeri sızabilir. Ancak bundan korkmayın çünkü bu boyalar çamaşır makinesinde çıkmaktadır.

Yedek kıyafet getirmeli miyim?

Bu size bağlıdır. Ancak oyun esnasında harcadığınız efor terlemenize yol açacaktır. Bu yüzden iç giyim kıyafetlerinizin yedeğini dilerseniz getirebilirsiniz. Eğer ki paintball aktivitesinden sonra hemen eve geçmeyecekseniz başka uğramanız gereken yerler varsa yedek kıyafet getirmeniz uygundur. Çünkü hem terli hem de boyalı olma ihtimaline karşı temiz kıyafetler tercihiniz olacaktır.

Kamuflajlar her kıyafete uygun mu?

Evet. Paintball kamuflajlarımızın hepsi hemen hemen tüm kıyafetlere uygundur. Genelde rahat hareket edebilmeniz için kamuflajlarımızı bol hazırlamaktayız. Eğilme, kalkma, koşma, zıplama gibi hareketlere uygun olan kamuflajlarımız içine ince olsun kalın olsun her türlü kıyafetinizi giyebilirsiniz.

Paintball kıyafetleri tesettür için uygun mu?

Evet uygundur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi ekipmanlarımız dahilinde olan kamuflajlarımız bol ve ayarlanabilirdir. Beden beden olan kamuflajlardan size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Kamuflajlarınız temiz mi?

Her oyun sonrasında giyilen kamuflajlar müşterilerimizin hemen gözü önünde kirliliğe atılmaktadır. Deterjan ve yumuşatıcı kullanarak çamaşır makinesinde yıkadığımız kıyafetlerimiz kurutulduktan sonra aynı titizlikle asılmakta ve bir sonraki oyuncu için temiz, hijyenik ve hazır hale getirilmektedir. Paintball İstanbul sahalarımıza geldiğinizde siz de bunları görebilir ve rahatlıkla sadece oyununuza konsantre olabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir