Kalabalık arkadaş gruplarıyla keyifli bir aktivite imkanı sunan Paintballda dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili bilgi sahibi olarak oynamak gerekiyor. Oluşan iki ekibin boyalı mermilerle birbirlerini vurması sonunda da sağ kalan takımın galip geldiği oyunda kullanılan ekipmanlara dikkat etmek gerekiyor.

Öncelikle kask ve dizliklerle kişinin kendisini koruması gerekiyor ve ne olursa olsun kaskın çıkartılmaması gerekir. Merminin can acıtma ihtimali her zaman vardır, genellikle yakından atılan mermiler çok can yakıcı olabiliyor.

Silahın mermi haznesinin kapağının tam kapandığından emin olmak gerekmektedir. Oyuna başlamadan önce silah kontrol edilip denenmelidir. Kullanılan silahın menzili, atış şiddeti iyi bilinmeli ki ona göre hareket etmekte fayda vardır.

Yağmurlu Havalar Oyuna Engel Olabilmektedir

Ekip olarak hareket ettirmeyi gerektiren bu oyunda bağımsız hareket edilmemeli ve ekip içinde bir strateji belirlemelidir. Ateş ederken yakın mesafeden atış yapılmamalı. Bu çok can yakıcı olacaktır. Yağmurlu havalarda Paintball oynayabilirsiniz. Böyle havalarda kask camı buğulanma yapsa da süreceğimiz ilaçlarla  kaskınızın buğudan etkilenmesini minimize ediyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir