Paintball bir strateji oyunudur ve açık alanlarda oynanmaktadır. Doğa sporu olarak da bilinen paintball oyunları iki takım arasında oynanır ve her takımda en az 4 en fazla 6 oyuncu olmak zorundadır. Her oyun için farklı senaryolar belirlenir ve takımlar verilen görevi başarmaya çalışırlar. Açık alanda oynandığı ve boya topları kullanıldığı için özel giysileri ve maskeleri giyilerek oyunlar oynanır. Peki, Paintball’da Oyundan Atılmanıza Sebep Olacak Hareketler Nelerdir?

Paintball Kuralları

Paintball oyununda yaş sınırı ve birçok kural bulunmaktadır. Oyunu kazanabilmek için her oyuncu belirlenen kurallara uymak zorundadır. paintball’da oyundan atılmanıza sebep olacak hareketler neledir? Oyun senaryosu ne olursa olsun, oyun içerisinde oyuncu rakip takım oyuncusu tarafından boya mermisi ile vurulduğunda oyundan çıkmak zorundadır. Oyun sahası içerisinde maskesini çıkartan oyuncu hakem tarafından direk oyundan çıkartılır. Eksik giysi, maske, silah ile oyun alanı içerisinde bulunan oyuncu oyun sahası dışına çıkartılır. Bunun gibi bazı yanlış hareketler oyundan çıkmanıza ve takımınızın ceza puanı almasına neden olur.

Paintball Atış Kuralları

Paintball oyunları başlangıcında her oyuncu istediği sayı kadar boya mermisi alabilir. Oyun içerisinde rakip oyuncuya atış yapabilmeniz için aranızdaki mesafenin en az 5 metre olması istenir bu genel bir kuraldır. Daha yakın mesafelerden atış yasaklanmıştır. Atışlarda rakibin vurulmuş olabilmesi için boya mermisinin oluşturduğu boya izinin madeni para büyüklüğünden daha fazla olması gerekir. Paintball Oyunu Öncesi Hazırlıklar Nelerdir? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir