paintball'da vurulan çıkıyor mu

Paintball sahalarımıza gelen oyuncuların en çok sorduğu soruların başında gelen ‘Paintball’da vurulan çıkıyor mu’ sorusuna detaylı bir şekilde cevap vermek için siz oyun severlere bu yazımızı hazırladık.

Paintball’da Vurulan Başa mı Dönüyor?

Kısaca cevap verelim; evet. Oyun başladıktan sonra base (başlangıç) noktasından oyuna giriş yapan sporcular, eğer ki bayrak oyunu ise birbirlerini vurarak karşı tarafın bayrağını almaya çalışırlar. Peki bu sırada vurulan oyuncular ne yapıyor?

Vurulan oyuncular silahlarını kaldırarak vurulduklarını belli ederler. Bu aşamada oyundan çıkmazlar. Vurulanlar başlangıç noktasına geçerler. Başlangıç noktasına varır varmaz oyuncular tekrardan oyuna dahil olabilir ve siper alabilirler. Dolayısıyla vurulan her oyuncu silahını kaldırır ve başa döner, ayrıca oyundan çıkmaz.

Vurulan oyuncu neden başa dönüp oyundan çıkmaz? Bunun nedeni gruplarıyla gelen oyuncular turnuva amaçlı oynamazlar. Herkes aynı top miktarını (mermi) satın alıyorlar. Böylece oyuna herkes eşit olarak başlamış oluyor. Eğer vurulan oyuncular bir sonraki bayrak oyununa kadar diskalifiye olup oynamaz ise bu sefer ilk vurulan oyuncuları düşünelim. İlk vurulan kişiler oyundan çıkıp dışarıdan oyunu izlerken doğal olarak ellerindeki mermiyi de harcamamış olacaklar. 

Bu şekilde olduğu zaman, son olarak oyun içinde kalan kişilerin de mermisi bitmek üzere olacak. Sonuç olarak bu kişiler ya ekstradan mermi alıp oyuna devam edecekler ya da oyundan çıkıp bir sonraki tura yetişemeyecekler. Aynı şekilde ilk çıkan oyuncular da bu sefer kendilerine rakip bulamayacaklar ve kalan mermilerini oyun sonunda boşa sıkmak zorunda kalacaklar.

Fakat mantığa uygun olarak paintball sporunda her vurulan oyundan çıkmayıp başlangıç noktasına geçip oyuna dahil olursa hem herkes aşağı yukarı aynı oranda boya topu harcayacak hem de oyununun sürekliliği sağlanıp oyuna devam edebilecekler. 

Bazı müşterilerimiz bayrak oyunu için şunu da sormaktadır: ‘Peki bu şekilde olursa bayrağı nasıl alacağız?’. Bu çok mümkün, eğer her vurulan oyun kurallarına uyup başlangıç noktasına giderse bayrak etrafı temizlenir ve boşalan bayrak alanına daha hızlı hareket edildiğinde bayrak alınır ve skor yapılır. Bu başta zor gibi gözükebilir ancak görüldüğü kadar zor değildir. Oyuna başladıktan sonra, akan oyun içerisinde birçok zamanda bayrak alma fırsatını, her oyuncu uygun taktikle başarabilmektedir. Paintball Bağcılar sahasında oynayan oyunculara da bu kurallar ve bilgiler oyun öncesinde anlatılacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir